Odbojkaši Gorice izgubili ‘dobivenu’ utakmicu

Igrači Gorice su doživjeli poraz u dramatičnoj utakmici, iako su u petom setu imali vodstvo 13:7 i četiri zaključne lopte pri rezultatu 14:10! Serijom nevjerovatnih poena Osječani su se iz izgubljene pozicije vratili u susret i realizirali drugu meč loptu za pobjedu i dva boda. Utakmica je bila potpuno izjednačena (u poenima 114:114) i tijekom setova razlika za bilo koju momčad nije bila veća od 3-4 poena, a prva tri su okončana na razliku. U četvrtom setu izgledalo je da će Mursa završiti utakmicu, ali domaći su fanatičnom borbenošću zaostatak 13:18 odnosno 16:20 serijom 12:3 anulirali (21:20) i riješili set u svoju korist te odveli utakmicu u već opisani peti set. Utakmica je sveukupno trajala 136 minuta!! Kod pobjednika najučinkovitiji su bili Marko Kepčija (nije igrao u infarktnoj završnici) i Nenad Kolarić, vrlo dobro su odigrali mladi tehničar Marko Orešković i kapetan Tomislav Suk, a kod domaćih kapetan Jurica Skorin i Mario Nikolaus te Filip Dumbović i Bojan Janjanin.

1.A nacionalna odbojkaška liga (m) – Skupina I

OK Gorica – MOK Mursa-Osijek 2:3 (28:26, 23:25, 23:25, 25:21, 15:17)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 60. Nedjelja, 25.10.2015., 18:30 sati. Suci: Jasmin Ramić i Ksenija Jurković (oboje Sisak). Delegat: Tomislav Kramar (Zagreb).

GORICA: Mario Nikolaus, Ivan Šulc, Josip Huljev, Davor Cota, Josip Pribanić, Josip Brajdić, Filip Dumbović, Jurica Skorin (cap.), Sandi Kekić, Bojan Janjanin, Domagoj Burčul (L), Matej Orešković. Trener: Jurica Marušić.

MURSA: Marko Kepčija, Nenad Kolarić, Tomislav Suk (cap.), Jurica Šućur, Marko Oršolić, Domagoj Jurić, Kristijan Šućur, Nikola Link, Stanko Stanković, Bruno Benc, Rafael Brčić, Marko Marošević. Trener: Tomo Paun.

3. kolo (24./25.10.2015.): Gorica – Mursa-Osijek 2:3, Sisak – Mladost (Zagreb) 1:3, Centrometal – Mladost (Marina Kaštela) 0:3, Rovinj – Šibenik 3:0.

Redoslijed: 1. Mladost (ZG) 6 (2 2 0 6:1), 2. Mladost (MK) 6 (2 2 0 6:1), 3. Centrometal 6 (3 2 1 6:4), 4. Rovinj 6 (3 2 1 6:4), 5. Gorica 4 (3 1 2 6:6), 6. Sisak 3 (3 1 2 5:7), 7. Mursa-Osijek 2 (3 1 2 5:8), 8. Šibenik 0 (3 0 3 0:9).