Azena propustila prigodu za bod protiv Drenove

Susret između ekipa Azene i Drenove okončan je očekivanom pobjedom gostujućeg sastava, ali je domaća ekipa bila na dohvat bar jednog boda. Riječanke su bile uvjerljive u prvom setu (3:8, 7:13, 14:20) i ništa nije upućivalo da bi se stvari za njih mogle iskomplicirati. Desilo se upravo to, nakon 15:21 domaće su, usprkos dva time outa Drenove, serijom 6:1 izbalansirale zaostatak i izjednačile 22:22! Dalje nije išlo, iako su Goričanke obranile prvu set loptu, ali na drugoj su pogriješile i set je sretno otišao na stranu favorita.

Azenašice su frustraciju zbog izgubljenog seta iskalile u drugoj dionici u kojoj su nadmašile svoje mogućnosti i doslovce su s gostujućom ekipom ‘obrisale’ parket. Kod vodstva Azene 3:0 trener Ilija Matić nerezonski poziva prvi time out i postiže suprotan efekat, jer vodstvo domaće ekipe nezadrživo raste (5:1, 9:2, 12:3)! Ni tehnički time out nije prekinuo domaću dominaciju (13:3, 17:6, 22:10), rezultat u setovima je izjednačen. Naravno, igračice trenera Luke Bišćana nisu imale snage nastaviti u tom furioznom tempu, Riječanke su u trećem setu konsolidirale svoje linije, servisima i smečevima, poglavito ex reprezentativne igračice Ivane Kalebić, razbile su prijem domaćih (1:4, 5:12, 9:18) i glatko osvojile set. Slično je bilo i u četvrtom setu, tako da su tri boda, nakon uzbuđenja u prva dva seta, ipak završila na kontu Drenove.

ŽOK Azena VG – ŽOK Drenova 1:3 (23:25, 25:16, 15:25, 10:25)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Nedjelja, 15.11.2015., 16 sati. Gledatelja 50. Suci: Iskra Zidanić i Tajana Kramar Šandl (obje Zagreb). Delegat: Krunomil Vedriš (Zagreb).

AZENA: Ana Babić, Dona Jelić, Ivona Josipović, Ana Šutalo, Lucija Pokrajčić (cap.), Bernarda Buđa Kelemenić, Nina Rendulić (L), Ivanka Čuljak, Dora Matijević, Ana Visković, Gašparina Dodić (L), Marta Dobrić. Trener: Luka Bišćan.

DRENOVA: Dora Ivezić, Hana Radlović, Darina Kosanović, Ivona Matijević, Doris Curać, Anja Žarković, Lidija Rajković, Paola Ballen (L), Tea Pervan, Jelena Pavličić, Ira Mavrinac (L), Ivana Kalebić. Trener: Ilija Matić.

6. kolo (14./15.11.2015.): Azena – Drenova 1:3, Zadar – Osijek 06 0:3, Kaštela DC – Rijeka CO 3:0, Kostrena – Đakovo 3:0.

Redoslijed: 1. Osijek 06 17 (6 6 0 18:3), 2. Kaštela DC 13 (6 4 2 15:6), 3. Drenova 13 (6 5 1 16:9), 4. Kostrena 12 (6 4 2 14:10), 5. Rijeka 8 (6 2 4 11:12), 6. Đakovo 5 (6 2 4 6:14), 7. Azena 3 (6 1 5 5:15), 8. Zadar 1 (6 0 6 2:18).