Odbojkaši Gorice ispustili pobjedu protiv favorita

Gorica je u odlučujućem setu protiv favorizirane momčadi Centrometala imala loptu za pobjedu, ali gosti su se uspjeli spasiti i na kraju pobijediti. Gostujuća momčad je lagano riješila prvi set (3:7, 7:12, 9:19) i sve je upućivalo na brzi završetak utakmice. Fanatičnom borbenošću Gorica je dobila drugu dionicu i izjednačila u setovima, a u trećem je zaostatak od 5 poena (16:21) stigla i prestigla (24:23) te iskoristila prvu set loptu za 2:1 vodstvo u setovima. U četvrtom setu Gorica je vodstvo (18:22) Međimuraca istopila na 21:22, ali je sudačka pogreška omogućila Centrometalu da ipak lakše dođe do set-poravnanja. Rasplet je uslijedio u tie-breaku u kojem su se gosti bolje snašli i imali opipljivo vodstvo (7:10, 10:12), no igrači trenera Jurice Marušića sjajnom igrom okreću na 14:13, ali ipak ne koriste loptu za pobjedu. Ivan Kurteš, najnervozniji u redovima Međimuraca zbog (dvojbenih) sudačkih odluka, ipak je bio dovoljno priseban da prvo silovitim smečom, pa onda uspješnim blokom zaključi utakmicu u korist svoje momčadi. Kod domaćih vrlo dobri kapetan Jurica Skorin i novi tehničar Matej Martinko, kod gostiju najučinkovitiji Davor Bogdanović i kapetan Krešimir Prlić. Gorica idućeg vikenda igra u Domu odbojke u Zagrebu protiv Mladosti i time će biti okončan prvi dio prvenstva odbojkaša.

1.A nacionalna liga odbojkaša – 13. kolo

OK Gorica – OKM Centrometal 2:3 (14:25, 25:23, 25:23, 22:25, 14:16)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Subota, 30.01.2016., 20 sati. Gledatelja 50. Suci: Toni Bingula i Ivan Perić (oba Zagreb). Delegat: Vinko Dobrić (Zagreb).

GORICA: David Jozić, Filip Dumbović, Ivan Šulc, Davor Cota, Matej Martinko, Filip Silić, Ivan Orešković, Jurica Skorin (cap.), Matej Bičvić, Bojan Janjanin, Domagoj Burčul (L), Matej Orešković. Trener: Jurica Marušić.

CENTROMETAL: Antonio Čičković, Ivan Kurteš, Kristijan Gotal, Antonio Juras, Deni Vuk (L), Nikola Ščerbakov, Marijan Palinkaš, Tomica Posavec (L), Antonio Stanković, Krešimir Prlić (cap.), Davor Bogdanović, Luka Prprović. Trener: Aleksandar Kovačić.
13. kolo (30.01.2016.): Gorica – Centrometal (Črečan) 2:3, Šibenik91 – Mladost (Marina Kaštela) 0:3, Mursa (Osijek) – Mladost (Zagreb) 0:3, Rovinj – Sisak 3:0.
12. kolo (23./24.01.2016.): Sisak – Gorica 2:3, Mladost (MK) – Rovinj 3:0, Mladost (ZG) – Centrometal 3:0, Mursa – Šibenik91 1:3.
Redoslijed: 1. Mladost (MK) 34 (13 12 1 37:9), 2. Mladost (ZG) 34 (13 11 2 36:9), 3. Centrometal 25 (13 9 4 28:18), 4. Sisak 20 (13 6 7 26:27), 5. Gorica 12 (13 3 10 19:32), 6. Rovinj 11 (13 4 9 14:30), 7. Mursa 10 (13 4 9 17:32), 8. Šibenik91 10 (13 3 10 12:32).

Tomisla Hrkovec: Galerija