Težak poraz Azene protiv Zadra

Azena je neočekivano lako i uvjerljivo izgubila utakmicu proti Zadra izravnog konkurenta u borbi za ostanak u prvoligaškoj konkurenciji. To je vrlo neugodan poraz, pogotovo što je uslijedio nakon dvije Azenine pobjede u posljednja dva susreta, protiv Drenove u gostima i Rijeke doma.

Azena je odlično otvorila susret (6:1), trener Zadra Robert Kresoja time outom zaustavio je nalet domaćih, tako da njegove igračice serijom 9:1 dolaze u vodstvo 7:10! Od tog šoka Azenašice se nisu uspjele oporaviti (9:14, 12:18, 13:21) i set je prelagano izgubljen. Zadranke su drugi set suvereno dobile (1:5, 3:8, 15:20, 19:22) i već su imale bod u džepu. Trener Luka Bišćan promijenio je tehničarku, umjesto indisponirane Ivone Josipović dizala je Ana Babić i to je u trećem setu u pojedinim fazama dobro izgledalo. Nakon početne prednosti gošći (1:4, 2:6), domaće su se uspjele vratiti i povesti (14:12, 18:17), ali su onda ipak dospjele u izgubljenu poziciju (19:23). Serijom 7:1 Azena je ipak dobila set i smanjila na 1:2.

Velikogorički sastav je i u četvrtom setu brzo otišao u minus, koji je iznosio od 2 do 6 poena (0:4, 1:7, 5:10, 10:12, 14:19). Serijom 6:2 domaće su skoro anulirale prednost suparnica (20:21), ali im izjednačenje (21:21) nije priznato, iako se uredno pojavilo na semaforu. Zapisnički stol je sa zakašnjenjem otkrio da je servirala igračica koja nije tada smjela biti na servisu i umjesto poravnanja poen je dodijeljen gostujućoj ekipi (20:22)!? Prosvijedi Azeninog vodstva i trenera nisu urodili plodom, a Zadranke su, razumljivo, ostale mirne i s tri dobra servisa dobile set te uplovile u pobjedničku luku.

Azena u slijedećem kolu gostuje u Đakovu, eventualna pobjeda bila bi zlata vrijedna i produžila bi nadu u uspješan završetak ove mini lige.

1.A liga odbojkašica – 7. kolo, IV. skupina

ŽOK Azena VG – ŽOK Zadar 1:3 (15:25, 22:25, 26:24, 20:25) Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Subota, 13.02.2016., 15 sati. Gledatelja 100. Suci: Ksenija Jurković i Jasmin Ramić (oboje Sisak). Delegat: Zdravko Hranić (Zagreb).

AZENA: Ana Babić, Ivona Josipović, Katarina Luketić, Lucija Pokrajčić (cap.), Bernarda Buđa Kelemenić, Nina Rendulić (L), Ivanka Čuljak, Dora Matijević, Ana Visković, Iva Čutuk, Dora Pokrajčić, Ines Stipanović. Trener: Luka Bišćan.

ZADAR: Marija Pehar, Lucija Pavin (cap.), Bernarda Hajnc, Lucia Meštrović, Tea Andrić, Ana Sunara, Andrea Miočić, Franka Volpi (L), Mia Ninčević, Ivana Blaslov. Trener: Robert Kresoja.

Rezultati, redoslijed
7. kolo (13.02.2016.): Azena – Zadar 1:3, Rijeka CO – Đakovo 3:1.
Redoslijed: 1. Rijeka CO 18 (7 6 1 20:6), 2. Zadar 11 (7 3 4 13:13), 3. Đakovo 8 (7 3 4 10:14), 4. Azena 5 (7 2 5 7:17).