Gorica pobijedila Rovinj u pet setova

Gorica je u osnovnom dijelu prvenstva u I. skupini (14 utakmica) zauzela 5. mjesto, iza nje su bile plasirane momčadi Rovinja, Murse i Šibenika. Nakon 3 od 6 utakmica u doigravanju za plasman, Gorica je u mini ligi na 4. mjestu (nominalno na 8. u 1.A ligi), jer izgubljene su utakmice protiv Murse doma i u Šibeniku, pobijeđen je Rovinj na domaćem parketu. Samo dva boda od mogućih devet iz tri susreta doveli su Goričane na prag ispadanja u drugu jakosnu skupinu 1.A lige. Do kraja doigravanja slijede im dva uzastopna gostovanja (Rovinj i Osijek) te zaključno doma protiv Šibenčana.

Susret Goričana i Rovinjana bio je obilježen stalnim prigovorima igrača Rovinja na suđenje, a napose na nekoliko odluka prvog suca Jasmina Ramića. Nesportsko ponašanje gostiju eskaliralo je krajem 3. seta, a početkom 4. seta isključen je trener Klaudio Poropat. Potkraj seta treneru se na kažnjeničkoj stolici pridružio i isključeni Matej Čičković. Krajem petog seta isključen je i kapetan gostujuće momčadi Davor Hrelja. Gosti su bili u klinču i sa zapisničkim stolom te su najavili žalbu zbog nejednakog sudačkog kriterija. Ovakvo nesportsko ponašanje jedne odbojkaške momčadi nije zabilježeno u Velikoj Gorici, bar ne u posljednjem desetljeću. Nešto slično bilo je prije nekoliko godina kada je tadašnji trener odbojkašica Pule Goran Jovanović, nezadovoljan suđenjem, pri kraju utakmice bacio stolicu na teren i tako isprovocirao svoje isključenje i odlazak u gledalište.

Utakmica između Gorice i Rovinja, dva izravna suparnika za silazak u nižu jakosnu skupinu, bila je, inače, vrlo dobra i izjednačena, samo se u odlučujućem setu domaća momčad brzo odvojila (8:4, 10:6) i serijom 5:1 mirno okončala meč u svoju korist. Idućeg vikenda Gorica gostuje u Rovinju.