Gorica nesretno poražena u Vinkovcima

Jedna dekoncentracija u obrani i nekoliko promašenih prilika u oba poluvremena koštala su Velikogoričane gubitka bodova u Vinkovcima. Gorica je započela utakmicu u istom sastavu kao i protiv Rudeša i do kobne 23. minute odlično parirala Vinkovčanima. Već u 6. minuti vratar Cibalije je odlično padom u noge spasio siguran pogodak Marini nakon odbijene lopte u petercu domaćih. Gorica je dobro stajala na terenu i domaći baš i nisu dolazili u priliku za bilo što pred golom Gorice. U 23. minuti Cibalia je imala prekid na nekakvih 40 metara od gola, a ubačaj prema vratima skrenuo je glavom Vitaić pored zaspalih Milanovića i Perića koji nisu dobro pokrivali centaršut gostiju, za vodstvo od 1-0. I to je bilo sve od domaćih u prvom dijelu. Gorica je lagano pritiskala da bi u posljednjih pet minuta prvog dijela na koncima držala izjednačenje, a samo zahvaljujući dekoncentraciji u napadu i domaćoj požrtvovnosti gdje su domaći praktički u dva navrata izbijali loptu sa gol linije domaćin je čuvao vodstvo. Odmah nakon ove akcije zabilježili smo još jedan dobar ubačaj Matoševića, no Hajduk danas nije imao svoj dan i zamalo je zakasnio da ubaci loptu u praznu mrežu, u čistoj prilici za pogodak.

U nastavku utakmice nogometaši Gorice su u posljednjih pola sata stalno pritiskali prema golu domaćih, a najveću priliku je imao Toni Španja kada je sa svega nekoliko metara imao čistu poziciju za pogodak ali mu je lopta čudno odskočila i preko noge otišla u gol aut, a prilika u nepovrat. Gorica se sve više otvarala a u takvoj igri u posljednjih 7 minuta dopustila domaćima da stvori dvije mat pozicije no Šušković se nije dao iznenaditi. Na kraju, ipak poraz, koji je po mnogima, kao i prikazanom nezaslužen za Goricu, no domaćin je u ovoj utakmici imao više sreće i koncentracije pa je tako i spretno došao do pobjede koja mu puno znači.

CIBALIA – GORICA 1:0

Vinkovci, gradski stadion. Gledatelja: 500, Sudac: Lovrić (Đakovo), Pomoćnici: Tomas (Vladislavci), Novosel (Osijek).  Četvrti sudac: Bel (Osijek). Delegat: Blažičević (Gradina)

STRIJELCI: 1:0 Vitaić (23)

CIBALIA: Matković, Kelec (od 46. Turčin), Zgrablić, Baša, Crnčević, Mijoković, Žderić, Dabro (od 67. Ugrina), Vitaić, Filipović, Mišić (od 81. Tomašević)
TRENER: Miroslav Bojko

GORICA: Šušković, Matošević, Jančetić, Perić, Milanović, Zenuni (od 67. Škvorc), Marina, Tatar, Španja, Postonjski (od 46. Žutić), Hajduk (od 76. Težak)
TRENER: Damir Milinović