Gorica održala školski sat u Lučkom

Nije lako prisjetiti se ovakvih utakmica, jer one drugoligaške uvijek više naliče šahu, pa što ispadne na kraju. Netko od navijača gostiju je na tribini spomenuo netom prije utakmice “dosta smo glupo gubili doma, red je da konačno naplatimo sve svoje gluposti u protekla dva prvenstva” – i pogodio. Gorica je od samog početka dala do znanja svima tko je favorit, a domaći su doslovno ušli i ostali u mišjoj rupi od prve do posljednje minute utakmice. U utakmici zbog koje se nogomet voli Gorica je u svim segmentima nadigrala svog današnjeg suparnika, a rezultat je prema viđenom mogao biti i viši u korist Velikogoričana. Već u 12. minuti zaprijetio je Španja malo iskosa, da bi svega četiri minute kasnije mladi Matošević izbio sam na vratara, ali se prepao i pucao s visine šesnaesterca, loše, van okvira. Mogao je Matošević doslovno ušetati u gol, ali velika želja i neiskustvo su kumovali nedostatku prisebnosti.

city_gorica lucko 04

Zaprijetio je Škvorc u 20. minuti, da bi Lučko prvi puta ozbiljnije zaprijetilo u 23. ali bez posla za Šuškovića. Gorica je povela u 26. minuti, sve je napravio Škvorc, izbacio Tatara naprijed koji zaobilazi vratara i gotovo iz mrtvog kuta gađa suprotne rašlje. Opet je Matošević bio u prilici u 42. minuti ali bez uspjeha. U 43. minuti zabilježili smo prvu pogrešku Kulušića kada nije dosudio slobodan udarac zbog grubog prekršaja domaćih nad Španjom, a iz kontre je mladi Petrović došao u priliku nakon centaršuta no nije zahvatio loptu koja je otišla u gol aut.

city_gorica lucko 07

Lučko je u nastavku krenulo agresivnije i u prve tri minute naredalo tri kornera, bezuspješno. Gorica je strpljivo gradila igru a  što se domaćin više otvarao pukotine u obrani Lučkog bile su sve veće. Prvu je iskoristio Matošević već u 50. minuti nakon što je zaobišao vratara i ubacio u praznu mrežu. Mogao je Matošević podebljati vodstvo nekoliko minuta kasnije kade se iznova sjurio sam zaobišao vratara i plasirao loptu u prazan gol, no domaći obrambeni igrač je čudesno spasio gol uklizavanjem i izbacivanjem lopte u korner. Ipak u 63. minuti stvari na svoje mjesto postavlja Tatar sigurnim pogotkom, na lijepo proigravanje Hodžića. Do kraja Gorica je još nekoliko puta prijetila a najveću priliku imao je Filip Škvorc, no njegov udarac je zaustavila vratnica. Konačnih 0:4 postavio je Postonjski u sudačkoj nadoknadi nakon, što je Španja lijepo iznio loptu sa svoje polovice pred kazneni prostor domaćih, proigrao Marinu na desnoj strani koji je sigurnim centaršutom gađao Postonjskog koji glavom postiže pogodak u suprotni kut vratara domaćih.

city_gorica lucko 03

Nakon utakmice trener Milinović je kratko prokomentirao, kako je ovo samo nastavak dobrih igara Gorice koja je tehnički možda i najbolja momčad lige i kojoj mnogo znače dobri uvjeti za igru. Za slavlje baš i nema mnogo vremena, već u nedjelju Gorica će na još jedno vrlo ozbiljno gostovanje kod momčadi Hrvatskog Dragovoljca koja se trenutno porazom u Šibeniku našla u jako teškoj situaciji u borbi za ostanak.

Lučko - Gorica 0-4  29-03-2016 Nikica Topić (2)
Lučko - Gorica 0-4  29-03-2016 Nikica Topić (7)
Lučko - Gorica 0-4  29-03-2016 Nikica Topić (16)
Lučko - Gorica 0-4  29-03-2016 Nikica Topić (28)
Lučko - Gorica 0-4  29-03-2016 Nikica Topić (29)
Lučko - Gorica 0-4  29-03-2016 Nikica Topić (33)
Lučko - Gorica 0-4  29-03-2016 Nikica Topić (35)
Lučko - Gorica 0-4  29-03-2016 Nikica Topić (36)
Lučko - Gorica 0-4  29-03-2016 Nikica Topić (46)
Lučko - Gorica 0-4  29-03-2016 Nikica Topić (55)

LUČKO – GORICA 0:4 (0:1)

ZAGREB – SC Lučko. Gledatelja: 200. Glavni sudac: Kulušić (Šibenik) 7, Pomoćnici: Novosel (Osijek) i Keglević (Našice). Četvrti sudac: Repušić (Runović).

Strijelci: 0:1 – Tatar (26), 0:2 – Matošević (51), 0:3 – Tatar (63), 0:4 – Postonjski (90+2).

LUČKO: Nevistić, Leko, Husinec, Novoselec, Smoljo (od 33. M. Tolić) , Baltić, Hrkać (od 72. Ceraj), Havojić, Brekalo, Konopek, Petrović (od 46. Šimić).
Trener: Silvio Čabraja

GORICA: Šušković, Jančetić, Perić, Milanović, Žutić, Hodžić, Marina, Španja, Tatar (od 85. Hajduk), Škvorc (od 83. Težak), Matošević (od 77. Postonjski)
Trener: Damir Milinović