Raketa kapetana Matejčića za tri boda

Jelačić je minimalnom pobjedom protiv Lonje zadržao mjesto u krugu momčadi koje žele naslov prvaka. U prvom poluvremenu gledatelji nisu imali puno za vidjeti, dvije zrele prigode za domaće i niti jedna kritična situacija pred vratima Igora Ćorkovića. Sredinom prvog dijela Ivan Dumbović je imao situaciju ‘jedan na jedan’, brži je bio vratar Lonje i spriječio pogodak. Neposredno pred odlazak na odmor došlo je do naguravanja igrača i domaći su imali sreću da nije isključen (pre)nervozni Marko Matković.

U drugom poluvremenu pristup Jelačića puno ozbiljniji, ulaskom Ivana Biljana osjetno bolja igra u sredini terena, Ivan Sokić rastrčaniji i zasluženo vodstvo u 55. minuti. Povratnu loptu je na dvadesetak metara kapetan Josip Matejčić zahvatio punom nogom i ona se poput projektila zabila pod gredu, Igor Ratkajec uopće nije stigao reagirati, prekrasan pogodak – vrijedan tri boda.

Sudac je pogriješio ne dosudivši kazneni udarac u 61. nakon rušenja Sokića, a u 70. je Stipe Horvat pogodio vratnicu nakon Matejčićevog ubačaja iz kuta. Gosti su u 82. imali dobar pokušaj Matije Pušića za sigurnu obranu Ćorkovića. Biljan je u 85. i 86. ozbiljno zaprijetio, prvo je lopta zamalo promašila vrata, a potom je iz slobodnjaka s 25 metara gađao pod gredu za efektnu paradu Ratkajca i udarac iz kuta.

1.ŽNL skupina Istok – 20. kolo

NK Ban Jelačić – NK Lonja 1:0 (0:0)

Vukovina. Igralište Jelačića. Gledatelja 70. Subota, 02.03.2016., 16 sati: Sudac: Ivan Jurakić, Pomoćnici: Zvonimir Rončević i Ivica Bergovac (svi Dugo Selo). Delegat: Zoran Smrekar (Zagreb). Strijelac: 1:0 – Matejčić (55).

BAN JELAČIĆ: Igor Ćorković, Marko Hmelina, Vedran Kovačević, Ivan Sokić (od 90. Josip Vuksan), Josip Matejčić (cap.), Zvonimir Matušin, Ivan Dumbović (od 72. Josip Matić), Boris Eterović, Stipe Horvat, Mateo Nikić, Marko Matković (od 46. Ivan Biljan). Trener: Emil Družić.

LONJA: Igor Ratkajec, Josip Blažević (od 70. Kristijan Spajić), Zlatko Medara (cap.), Dragutin Barišić, Matija Delija, Hrvoje Solarić (od 49. Igor Mudrić), Danijel Solarić (od 57. Matija Pušić), Denis Pavlović, Andrija Barišić, Antonio Kovač, Igor Maksimović. Trener: Hrvoje Solarić.