Gorica doigravanje otvorila pobjedom

Košarkaši Gorice su svoje premijerno sudjelovanje u playoffu za prvaka države otvorili pobjedom protiv Šibenika od kojeg su u osnovnom dijelu prvenstva nes(p)retno izgubili doma. Ovaj put nisu si dozvolili sličan ‘luksuz’, iako su sve do posljednje četvrtine bili u stalnom zaostatku.

Gorica - Šibenik (7)

Goričani slabosti u svojoj obrani nisu skupo platili do poluvremena (44:45), ali su kola krenula niz strminu početkom 3. četvrtine nakon trice Borne Kapuste i vodstva 50:47. Za Šibenčane trice su pogađali mladi Krešimir Radovčić i raspoloženi Domagoj Bašić koji su uz pomoć Ivana Blaće načinili prednost 61:70! Agresivni početak u posljednjoj četvrtini isplatio se domaćoj momčadi koja je tricama Ljube Prgometa i Davora Konjevića stigla do 69:72 te prisilila goste na minutu odmora. Šibeniku nije pomogao predah, Prgomet je novom tricom i pogotkom za dva poena izborio izjednačenje 74:74! Kao u transu Prgomet je i posljednje vodstvo Šibenika (74:76) anulirao tricom i dodatnim bacanjem 78:76! Perfektan niz odličnog igrača.

Gorica - Šibenik (14)

Gosti su učinili posljednji trzaj, izjednačili su (78:78) i onda se raspali. Koševima Ivana Papca, Marka Petrovića, Ante Mašića i tricom Konjevića Gorica ima prednost 87:80 i 91:82. Zaključnu tricu pogodio je Petrović, onako frajerski, s 8 metara, za galeriju (99:89).
Pred početak susreta povjerenik A-1 lige uručio je pojedinačna priznanja za odličan učinak u regularnom dijelu prvenstva (20 susreta): Ivan Papac je najbolji skakač, a Teo Petani najbolji asistent.

A-1 liga, Doigravanje za prvaka – 01. kolo
KK Gorica – GKK Šibenik 99:91 (19:17, 25:28, 19:25, 36:21)

Velika Gorica, Gradska sportska dvorana. Gledatelja 200. Suci: Tomislav Hordov (Zadar), Zlatko Galiot (Zagreb), Živko Mirilović (Karlovac).

GORICA: Borna Kapusta 7, Kristijan Šutalo, Marko Petrović 21, Dorian Jelenek 6, Ante Mašić 12, Davor Konjević 6, Marin Zrnić 5, Ivan Papac 19, Lovro Demo, Ljubo Prgomet 23, Bruno Žganec, Roko Anzulović. Trener: Josip Sesar

ŠIBENIK: Krešimir Radovčić 19, Domagoj Šarić, Kristijan Andabaka, Roko Badžim 6, Domagoj Bašić 24, Ivan Blaće 22, Pavao Paić 2, Bruno Španja, David Blažev 2, Domagoj Vrkić 5, Teo Petani 11. Trener: Jeronimo Šarin

Prvo kolo (02./03.04.2016.): Gorica – Šibenik 99:91, Zagreb – Split 75:72, Cedevita – Kvarner 107:60, Cibona – Zadar (04.04.2016.).