U utakmici zahvale Blažu Galekoviću pobjeda Mraclina nakon šestomjesečnog posta

Gotovo dvjestotinjak gledatelja posjetilo je Novu grabu na utakmici zahvale pokojnom članu Uprave i predsjedniku klupske navijačke skupine Grupa Plavi Pakao tragično preminulom Blažu Galekoviću. U 29. minuti susreta utakmica je nakratko prekinuta jer GPP-ovci su uz istočnu stranu travnjaka zapalili 29 baklji u spomen na Blaža.
Što se odnosi na utakmicu domaći igrači agresivnošću i borbenošću silovito su krenuli na prelijepom travnjaku. Rano vodstvo iz opravdano zasluženog jedanaesterca donio je Ivan Kos, a Josip Hrženjak podebljao je rezultat. Asistent Hrženjaku kod drugog domaćeg gola Anđelko Domitrović za nešto manje od desetak minuta nastavka drugog dijela utakmicu privodi u mirne vode. Golom iz bijele točke Matija Šimun je definitivno zapečatio sudbinu gostiju iz Kerestinca koji ipak nesmotrenošću domaće obrane dolaze do počasnog gola.
Ostvarena je vrijedna pobjeda Mraclina protiv Kerestinčana kojom se produžila nada u opastanak. No za siguran bijeg sa dna ljestvice trebat će pobjeđivati u kontinuitetu jer jednostavno nema puno prostora za kiksanje. Nakon šestomjesečnog posta (pobijedili Savu u Sop Hrušćici 8. 10. prošle godine) konačno su upisana tri boda u komadu momčadi Mraclina.

city_mraclin top 06

JŽNL , 20. kolo

MRACLIN – TOP KERESTINEC 4:1

MRACLIN. SRC Nova graba. Gledatelja 200. Sudac: Jakopic. Pomoćnici: Vuković i Kocek.

STRIJELCI: 1:0 – I. Kos (7 – 11 m), 2:0 – Hrženjak (32), 3:0 – A. Domitrović (53), 4:0 – Šimun (67 – 11 m), 4:1 – Jovanović (72).

MRACLIN: Dražić, Krklješ (od 75. Blagušević), Radanović, J. Domitrović, Debijađi, Šimun (od 68. Pastuović), Japec, A. Domitrović (od 64. Vrban), Prelec, Hrženjak (od 60. Cvetnić), I. Kos (od 68. Lešković). TRENER: Božo Šešina.

TOP KERESTINEC: Kos, Mesić (od 46. Cvitanović), Radoš, Jukić, Kutija, Brglez, Buden, Pipić (od 85. Malenica), Holetić-Kralj (od 50. Novak), Marković (od 77. Stanić), Levanić (od 68. Jovanović). TRENER: Žarko Šetka.