Turopoljac izdržao pritisak i pobjedom ostao u vrhu

Susret dva susjeda okončan je pobjedom kandidata za prvaka, iako je rezultat mogao i drugačije glasiti da su igrači Vatrogasca iskoristili neku od zrelih prigoda, pogotovo u drugom poluvremenu. Ako se sagleda cijeli tijek utakmice onda se nameće zaključak da je Turopoljac taktički nadigrao domaćina, jer prevlast u sredini terena Kobilinci nisu znali iskoristiti, a obrana im je plivala prigodom suparničkih kontranapada.

Prvu izgledniju šansu u uvodnom dijelu utakmice gosti su pretvorili u vodstvo tako što je oštar centaršut s desne strane Dario Guduraš iz prve zabio u mrežu, vratar Petar Jug bio je nemoćan. Sva kasnija inicijativa i optička prednost domaćina ispala je neučinkovita, jer usamljeni Ivan Menjak u napadu nije mogao puno učiniti.

U prvih 15 minuta drugog poluvremena Turopoljci su imali dvije velike šanse da utakmicu prevedu u dobivenu poziciju, ali je vratar domaćih oba puta odlično reagirao. Kontranapad Mislava Starčevića u 58. i udarac iz blizine Jug je obranio nogom, a volej Guduraša iz blizine u 60. refleksno je odbio u svoju lijevu vratnicu.

Nakon toga na štih su došli ‘vatrogasci’, ali na njihovu žalost nisu poentirali. Pritisak domaćih doveo je u prigodu Romana Grabovića koji u 70. iskosa udarcem glavom pogađa gredu, a zicer u 78. prokockao je Hrvoje Dilberović koji s peterca ubačaj Leona Klasnića glavom prebacuje preko vrata. Od tri slobodna udarca u blizini kaznenog prostora u završnoj fazi najopasniji je bio onaj kojeg je u 83. izveo Josip Grilec za odličnu obranu Andrije Budimira. Kučani su pobjedu potvrdili u 88. minuti efektnim pogotkom Tomislava Jakovljevića, koji je kod korner linije isfintirao desnu stranu obrane Vatrogasca i iz mrtvog kuta poslao loptu u suprotnu malu mrežicu.

1.ŽNL Istok – 20. kolo

NK Vatrogasac – NK Turopoljac 0:2 (0:1)

Kobilić. Igralište Vatrogasca. Gledatelja 100. Nedjelja, 03.04.2016., 16 sati. Sudac: Dejan Budić (Vrbovec). Pomoćnici: Nikola Kamenarić (Zagreb) i Krunoslav Cvetnić (Zelina). Delegat: Ivica Krezo (Kloštar Ivanić).

Strijelci: 0:1 – Guduraš (9), 0:2 – Jakovljević (88).

VATROGASAC: Petar Jug, Roman Grabović, Hrvoje Vodelšek (od 63. Leon Klasnić), Vjekoslav Čavar, Jurica Čumpek, Nikola Vitez, Hamdija Sejfović (od 54. Krešimir Barišić), Ivan Kontić (cap.), Ivan Menjak (od 89. Sambol), Josip Grilec (od 87. Marko Žgela), Marko Novak (od 63. Hrvoje Dilberović). Trener: Kristijan Kirinić.

TUROPOLJAC: Andrija Budimir, Alen Komić, Tomislav Jakovljević (cap.), Matija Fabijančić, Josip Dolibašić, Ivan Gjurašin, Petar Nikolić, Mislav Starčević, Dario Guduraš (od 90. Dario Klasnić), Nikola Šanović (od 46. Tomislav Novosel), Filip Matek (od 90. Jurica Nestić). Trener: Vlado Horvat.

20. kolo (02./03.04.2016.): Sloga (Križ) – Lomnica (Donja Lomnica) 2:3, Ban Jelačić (Vukovina) – Lonja (Lonjica) 1:0, Turopolje – Buna (Mala Buna) 1:1, Dinamo Hidrel (Novo Čiče) – Meštrica (Gornja Lomnica) 0:0, Dubrava (Vrbovečka) – Mladost (Obrezina) 2:1, Brdsko (Božjakovina) – Rugvica 1:2, Kloštar (Kloštar Ivanić) – Ban Jelačić (Banovo) 1:2.