Druga proljetna pobjeda Klasa

Klas je u odgođenoj utakmici iz 16. kola (prvo proljetno kolo bilo je odgođeno zbog poplavljenih terena) nadigrao goste iz Kerestinca u svim elementima igre i pobjeda (za Klas druga u proljetnoj polusezoni) je prema izglednim prigodama mogla biti i uvjerljivija. Sastav TOP-a djelovao je dosta rezervirano, a u obrani prekomotno. Brži igrači Mičevčana stvarali su šanse serijski, ali im je realizacija bila slaba. Do polovice prvog poluvremena prigode nisu iskoristili Mateo Kljajić, Denis Okić i Goran Fišer. Pogodak za vodstvo djelo je Okića, koji je iznenadnim udarcem s 20 metara pogodio donji kut ispruženog Zvonimira Kosa.

Klas je povećao prednost zaslugom Filipa Bedekovića koji je zbunjenost gostiju kaznio pogotkom u prazna vrata. Na početku drugog poluvremena najmlađi na terenu, Luka Bubalo, postiže efektan pogodak plasiranim lobom za 3:0. Rezultat se nije više mijenjao, domaći su bili zadovoljni stanjem na travnjaku i samo su kontrolirali igru. Gosti, doputovali su samo s 13 igrača, su imali po jednu veliku šansu u svakom poluvremenu, premalo da bi izbjegli uvjerljivi poraz.

Jedan detalj treba posebno istaknuti – igralište u Mičevcu odlično je pripremljeno i idealno za igru. Zasluge za to pripadaju, prije svih, vječnom Josipu Ruleku Raušu.

NK Klas – NK TOP 3:0 (0:0)

Mičevec. Igralište Klasa. Gledatelja 70. Srijeda, 13.04.2016., 17 sati. Sudac: Marko Vuković (Zelina). Pomoćnici: Nikola Kamenarić (Zagreb) i Ivica Jakopic (Sv.I.Zelina). Delegat: Marijan Baršun (Zagreb). Strijelci: 1:0 – Okić (24), 2:0 – Bedeković (39), 3:0 – Bubalo (54).

KLAS: Bruno Filipović, Sven Butković (od 46.Luka Bubalo), Antonio Kundih, Mihael Celčić, Stjepan Marinčević, Josip Tadić, Mateo Kljajić, Goran Fišer, Filip Bedeković (od 63. Terry Agbonze), Denis Okić, Ivan Bojčić. Trener: Zvonimir Franjković.

TOP: Zvonimir Kos, Stjepan Brglez, Matteo Mesić, Ivan Cvitanović, Vinko Buden, Domagoj Levanić, Dominik Holetić-Kralj, Miroslav Jovanović (od 46. Mateo Šolčić), Martin Pipić, Vedran Marković, Tomislav Stanić (od 63. Matija Hudi). Trener: Žarko Šetka.