Vatrogasac u golijadi izgubio bodove

Bodovi iz ovoga susreta bili su puno važniji Rugvici koja je pobjedom još uvijek u konkurenciji s Lomnicom za prvo mjesto. U prvih dvadesetak minuta nije bilo ozbiljnije prigode za pogodak, a onda iznenada gosti dolaze u vodstvo. Mladi vratar domaćih Krvarić ispušta laganu loptu točno na nogu Kriste koji posprema loptu u donji kut. Vatrogasac se brzo pribrao i preko Novaka izjednačio koji je centašut s desne strane glavom proslijedio u suprotne rašlje. Za ponovno vodstvo gostujuće momčadi zaslužan je Salatović i to je bio treći pogodak unutar 5 minuta.

U drugom poluvremenu gosti su drugim pogotkom Salatovića podigli prednost na dva pogotka, ali je Novak deset minuta kasnije uzvratio svojim drugim pogotkom i susret je opet bio otvoren. Četvrta lopta u domaćoj mreži našla se nakon slobodnog udarca s tridesetak metara kada je Rašić plasiranom loptom iznenadio Vlahovića. Domaći su zatim pojačali pritisak i nakon udarca iz kuta i nastale gužve Ivkić je efektno pogodio nebranjeni dio mreže i vrato nadu domaćinu u povoljan rezultat. Utakmica se zaoštrila, sudac je kartonima smirivao strasti. Pogodaka do kraja nije više bilo, ali jeste nervoznih reakcija i naguravanja igrača.

1.ŽNL Skupina Istok – 28. kolo
NK Vatrogasac – NK Rugvica 3:4 (1:2)
Kobilić. Igralište Vatrogasca. Gledatelja 50. Srijeda, 25.05.2016., 17:30 sati. Sudac: Davor Jukić (Farkaševac). Pomoćnici: Ivica Jakopic (Sv. Ivan Zelina) i Tihomir Kocek (Paukovec). Delegat: Zvonimir Sedmak (Lukavec).

Strijelci: 0:1 – Kriste (19), 1:1 – Novak (21), 1:2 – Salatović (24), 1:3 – Salatović (53), 2:3 – Novak (63), 2:4 – Rašić (66), 3:4 – Ivkić (71).

VATROGASAC: Krvarić (od 26. Vlahović), Žgela (od 46. Menjak), Ivkić, Čavar, Čumpek, Vitez, Kontić (cap.), Barišić, Novak, Grilec (od 80. Sambol), Kadoić. Trener: Kristijan Kirinić.

RUGVICA: Ištvanić, Mujčić (cap.), Krapec, Barišić, Fišter, Salatović, Kuninec, Rašić (od 76. Štambuk), Kriste (od 61. Brtan), Rajić, Majić (od 88. Radman). Trener: Matej Golubić.