Pobjeda Vatrogasca nakon svadbe i neprospavane noći

Momčad Vatrogasca pobjedom protiv Lonje okončala je uspješno sezonu 2015./2016., a s ovim bodovima ostvarila je plasman u gornju polovicu prvenstvene ljestvice. Kobilinci su skoro svi bili pred ovaj susret hendikepirani zbog neprospavane noći, jer se prethodnog dana oženio njihov suigrač Roman Grabović i dečki su slavili do jutra, a neki i do utakmice. To je bio glavni razlog da su igrači domaće momčadi u prvom poluvremenu igrali ‘svadbenu tiki-taku’, u prijevodu, dodavali su se na 10 metara i bliže. Uglavnom, jedni su tražili suigrače, drugi hladovinu, a treći osvježenje.

Vatrogasac-Lonja (10)

Najozbiljnije je utakmici pristupio trener Juro Gavran i u poluvremenu je napravio dvije izmjene želeći ubrzati igru i tako doći do prigode za pogodak. Gosti su do polovice drugog poluvremena bili aktivniji izveli su dva ozbiljna kontranapada, a nakon udarca iz kuta zamalo su došli u vodstvo. Vatrogasac je iza toga pojačao pritisak po bokovima i stvorio nekoliko polušansi koje su napadači olako propustili. Susret je odlučen pogotkom iz prekida tako što je siloviti udarac s 25m Kreše Barišića pored živog zida po sredini vrata završio u mreži ispod vratara Igora Ratkajca, koji je podcijenio udarac i zakasnio s intervencijom.

Vatrogasac-Lonja (5)

1.ŽNL Skupina Istok – 30. kolo
NK Vatrogasac – NK Lonja 1:0 (0:0)
Kobilić. Igralište Vatrogasca. Gledatelja 50. Subota, 04.06.2016., 17:30 sati. Sudac: Dario Mužar (Velika Gorica). Pomoćnici: Tihomir Čunčić (Kuče) i Matija Rožić (Buševec). Delegat: Zdravko Crnčić (Vrbovec). Strijelac: 1:0 – K. Barišić (73).

VATROGASAC: Hrvoje Bago, Krešimir Barišić, Antonio Ivkić, Tihomir Mirenić, Jurica Čumpek, Vjekoslav Čavar (od 46. Hrvoje Mihinica), Ivan Menjak (od 46. Leon Klasnić), Ivan Kontić (cap.), Marko Novak (od 75. Christian Sambol), Josip Grilec, Marko Kadoić (od 77. Hrvoje Dilberović). Trener: Juro Gavran.

LONJA: Igor Ratkajec, Kristian Spajić (od 55. Robert Orešić), Josip Blažević, Dragutin Barišić, Matija Delija, Denis Pavlović, Marinko Palikuća, Andrija Barišić, Danijel Sorić, Tomislav Gregoran, Zlatko Medara (cap.). Trener: Marko Solarić.

CRVENI KARTON: Dragutin Barišić (88., drugi žuti).

Igrač utakmice: Krešimir Barišić.