Gorica 2 pobjedom u Zdencima najavila ozbiljan projekt mlade momčadi

Bila je ovo za neke povijesna utakmica, ili bolje rečeno prva službena novoformirane mlade momčadi Gorice koja se od ove sezone natječe u Jedinstvenoj županijskoj nogometnoj ligi. Pogled na zapisnik potvrdio je koliko je Gorica ozbiljno zagrizla u ovaj projekt. Od 18 igrača njih 17 mlađih od 19 godina bez ijednog starijeg. Najstariji je bio Oliver Sumić (1996), Humeljak, Kim, Muhar i Čolić predvodili su zajedno sa Sumićem iskusniji dio momčadi, dok su svi ostali rođeni ’98 i ’99. Perica Vidak nije iskoristio pravo petorice starijih, koje druga momčad Gorice u natjecanju može koristiti, no i bez toga je bilo vidljivo koliko ova momčad ima velik potencijal. Tokom cijelog prvog dijela Gorica je imala više od igre, no domaći su čekali prilike, a gosti pogreške domaće obrane. Jedna od takvih dogodila se u 44. minuti, a Sedlaček se sjurio u šesnaesterac i rutinirano poentirao. U nastavku Vidak ubacuje Humeljaka i Sumića u 50. i 53. minuti, Gorica dobiva novu dimenziju, Muhar i Roginić promašuju nekoliko zicera, a Čolić ne zabija jedanaesterac. Kazna brzo stiže, a domaćin izjednačuje u 75. minuti. No, raspoloženi Hrvoje Humeljak samo nekoliko minuta kasnije prekrasnim pogotkom sa 20 metara dovodi Goricu u vodstvo, a isti igrač povisuje na nedostižnih 1:3 u 86. minuti. Dvije minute prije kraja domaćin ipak smanjuje pogotkom Ladana na konačnih 2:3.

Već u srijedu Gorica II će u Velikoj Mlaki u svojem domaćem debiju dočekati Lomnicu. Prilika je ovo da se i nogometni centar u Velikoj Mlaki vrati na stare nogometne staze. U Gorici su ozbiljno krenuli sa afirmacijom nogometne škole i seniorskog nogometa u Mlaki i nije isključeno da ćemo tamo kroz koju godinu gledati seniorski nogomet u III HNL, upravo zbog što kvalitetnijeg razvoja mladih nogometaša koji bi kroz takav podražaj trebali mnogo brže participirati u seniorskom nogometu.

Zdenci, igralište NK Vatrogasac; gledatelja: 150; glavna sutkinja: Marija Jurinić (Jastrebarsko); pomoćnici: Hrvoje Anić i Hrvoje Tišljar (Križ)

Strijelci: 0:1 Sedlaček (44); 1:1 Ivančić (75); 1:2 Humeljak (80); 1:3 Humeljak (86); 2:3 Ladan (88)

VATROGASAC: Sverić, Miletić, Mekinec, M. Šekrst (od 55. Štih), Ladan, D. Šekrst (od 46. Ivančić), D. Horvat (od 58. Orsag), Karačić (od 62. Zebec), A. Horvat, Merkl, Skender

Trener: Ante Čorak

GORICA II: Kelihar, Božić, Čolić, Krsnik, Šoštarec (od 53. Sumić), Rajić, Sedlaček, Jukić-Sunarić (od 83. Kim), Roginić (od 80. Krpečanec), Muhar, Desput (od 50. Humeljak)

Trener: Perica Vidak

Igrač utakmice: Hrvoje Humeljak