Vatrogasac u završnici ugasio Turopolje

Vatrogasac je zabilježio drugu prvenstvenu pobjedu, prvu na domaćem terenu, i tako prekinuo rasprodaju bodova na svom igralištu. Za prekid negativne serije Turopolje je bilo suparnik po mjeri, iako se to po igri u prvom poluvremenu nije moglo zaključiti. Naime, Kobilinci su u prvom dijelu više šarali po sredini terena i vraćali loptu na svoju polovicu, nego što su na suprotnoj strani ugrožavali vrata Antonia Zekića. Šanse su bile deficitarna roba, najzreliju je za domaće propustio stoper Antonio Ivkić u 25. minuti nakon ubačaja iz kuta, a isti igrač je nekoliko minuta kasnije spasio svoju mrežu izbacujući loptu iz praznih vrata.

Rezultat se nije mijenjao sve do završnice susreta, a vodstvu domaćih prethodio je indirektan udarac u kaznenom prostoru Turopolja dosuđen zbog Zekićevog zadržavanja igre prigodom ispucavanja. Kratko pogurnutu loptu Krešo Barišić je zakucao u mrežu za zasluženo vodstvo. Raspoloženog Barišića dubinskom loptom uposlio je Roman Grabović u 81. minuti, a domaći veznjak ”prodao” je u šesnaestercu jedan pa drugi ”bicikl” i onda ga je branič polegao na travu za kazneni udarac. Kapetan domaćih Ivan Kontić bio je siguran realizator za povećanje prednosti. Na isteku utakmice Barišić je s 25m iz slobodnog udarca efektno pogodio mrežu za visokih 3:0, bila je to još jedna bravura uvjerljivo najboljeg igrača utakmice.

Prva županijska nogometna liga, skupina Istok – 7. kolo
VATROGASAC – TUROPOLJE 3:0 (0:0)

Kobilić. Igralište Vatrogasca. Gledatelja 60. Nedjelja, 25.09.2016., 16:30 sati. Sudac: Ivan Antunović (Velika Gorica). Pomoćnici: Željko Dolibašić (Novo Čiče) i Matija Rožić (Buševec). Delegat: Mladen Čužić (Velika Gorica)

STRIJELCI: 1:0 – Barišić (74), 2:0 – Kontić (81-11m), 3:0 – Barišić (90).

VATROGASAC: Koš, Vitez (od 85. Mirenić), Vodelšek (od 77. Šimek), Čumpek, Ivkić, Barišić, Klasnić (od 83. Rajić), Kontić (cap.), Novak, Grilec (od 67. Čavar), Dilberović (od 64. Grabović).

Trener: Juro Gavran.

TUROPOLJE: Zekić, Vlahovac, Jambrečina (od 84. Benčić), Bermanec, Herceg, Filipović (od 35. Ivanković), Sugnetić, F. Maričić (od 63. Gavrilović), Kovačević, Anđelić, Kranjčec (od 78. Kovačević).

Trener: Krešimir Maričić.

Igrač utakmice: Krešimir Barišić.