ŽRK Gorica visokom pobjedom startala u novo prvenstvo

Rukometašice Gorice su nakon odgođene utakmice u gostima iz 1. kola (Libra tehničar Zagreb) ugostile u 2. kolu ekipu Petrinie i visokom pobjedom započele prvenstvenu sezonu 2016./2017. Obje ekipe nastupile su s reduciranim sastavima tako da je službeni zapisnik za 16 igračica ostao poluprazan (Gorica 8 igračica, Petrinia 9 igračica).

zrk-gorica

Susret je samo u početku bio donekle izjednačen (2:2, 3:3, 5:4, 7:5), a onda je uslijedila 9:0 serija domaćih za dvoznamenkastu prednost (16:5) te 21:9 krajem prvog poluvremena. Nakon odmora Gorica je razliku stalno povećavala (23:10, 28:14, 30:15, 35:18) i najviša je bila neposredno prije okončanja utakmice 41:22.

zrk-gorica-zrk-petrinia-4

U aktualnom prvenstvru u 3.HRL Središte natječe se 11 ekipa: Sesvete 2, Lokomotiva 3, Trešnjevka 2, Dubrava, Libra tehničar (sve Zagreb), Ivanić 2 (Ivanić Grad), Dugo Selo 55 2, Karlovac Švarča, Trnina (Križ), Petrinia (Petrinja) i Gorica. Odgođena utakmica Libra tehničar – Gorica trebala bi biti odigrana 06. listopada u velikogoričkoj Gradskoj sportskoj dvorani. Goričanke u 3. kolu (15./16.10.) gostuju kod Trešnjevke 2, a u 4. kolu su slobodne.

zrk-gorica-zrk-petrinia-1

3. hrvatska rukometna liga (ž) – središte, 2. kolo
ŽRK Gorica – ŽRK Petrinia 41:23 (21:9)
Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Subota, 01.10.2016., 16:30 sati. Sutkinje: Marija Blažević i Andrea Horvat (obje Zagreb). Nadzornik: Žarko Jerneić (Zagreb).
GORICA: Mija Milolaža, Lukrecija Čurek, Katarina Brzović 6, Matea Kovač 9(4), Ana Marija Kovač 5, Filipa Merić 7, Tena Kovač 13(2), Lucija Pralas 1. Trenerica: Antonija Lekić.
PETRINIA: Nikolina Petričević, Albiana Morina, Matea Škornjak, Helena Oroz, Lucija Galijan 4, Josipa Matanović 6, Marija Kovačević 6, Lorena Prišek 1, Ana Matić 6. Trener: Mato Vujnović.
Sedmerci: Gorica 7(6), Petrinia -. Isključenja: Gorica 2 min., Petrinia 4 minute.