Dvije startne pobjede rukometaša Gorice i vodstvo na ljestvici

Rukometaši Gorice jedini na startu prvenstva Premijer lige imaju dvije pobjede i vodstvo na ljestvici! Nakon pobjede u 1. kolu protiv Metalca (28:25) uslijedila je visoka pobjeda kontra momčadi iz Kaštela. U sastavu Gorice nema više izvrsnog krila Ivana Laljka (prešao u Varaždin 1930), ali se na njegovoj poziciji iskazao Davor Čavar koji je u velikogorički klub došao iz Medvešćaka, kao i Ivan Matić. Oba su bili nerješiva enigma za Kaštelane i kombinirano su postigli 13 pogodaka.

davor-cavar-najbolji-igrac-utakmice
Davor Čavar – najbolji igrač utakmice

Utakmica je bila izjednačena (2:4, 5:4, 5:6, 7:6) do isteka 20. minute (9:9), a onda su gosti potpuno potonuli i domaći su u slijedećih 8 minuta serijom 8:0 otišli na nedostižnih 17:9! Trojka Hrvoje Ceković, Čavar i Matić bili su nezadrživi, u drugom poluvremenu pridružio im se i Lucijan Bura, tako da je sastav gostiju bio u situaciji da rezultatsku blamažu samo učini što manjom. Kada se tome doda odlično izdanje vratara Tomislava Sladoljeva (obranjena čak tri sedmerca) onda je još jasnije da je perfektan ishod susreta bio potpisan već u prvom poluvremenu.

premijer-liga-rukometasa-3

Trener Gorice Hrvoje Pekera bio je zadovoljan (ne i euforičan) igrom svoje momčadi: – Tijek utakmice i pristup mojih igrača je samo logičan slijed onoga što smo radili i uigravali u pripremnom periodu. Nisam očekivao ovako glatku pobjedu, jer mi teško igramo protiv ovako masivnog sastava, sve su to krupni igrači i njihov nalet treba otrpjeti u obrani. Ipak, nikakvog opuštanja ne smije biti, čeka nas težak raspored. Pred početak prvenstva sam naglasio da nam je osnovni cilj osigurati ostanak u ligi, ali logično je razmišljati da, zbog malog broja klubova u ligi (10), osiguranje statusa nas dovodi u položaj da pomislimo i na Ligu za prvaka.

ivan-matic
Ivan Matić

Premijer liga rukometaša 2016./2017.
2.kolo (02./03.10.2016.): Gorica – Ribola Kaštela 32:19, Zamet – Dubrava 31:31, Varaždin 1930 – Poreč 26:29, Umag – Metalac 31:28, Vinkovci – Rudar 30:27.

Redoslijed: 1. Gorica 4 (2 2 0 0 60:44), 2. Zamet 3 (2 1 1 0 68:61), 3. Dubrava 3 (2 1 1 0 58:53), 4. Varaždin 1930 2 (2 1 0 1 60:59), 5. Vinkovci 2 (2 1 0 1 60:61), 6. Umag 2 (2 1 0 1 53:55), 7. Poreč 2 (2 1 0 1 59:63), 8. Ribola Kaštela 2 (2 1 0 1 55:65), 9. Rudar 0 (2 0 0 2 60:66), 10. Metalac 0 (2 0 0 2 53:59).

HRK Gorica – RK Ribola Kaštela 32:19 (17:10)
Velika Gorica. Dvorana Srednjih škola. Nedjelja, 02.10.2016., 19:30 sati. Gledatelja 120. Suci: Jurinović (Zadar) i Mrvica (Biograd na moru). Nadzornik: Vladimir Sokol (Novi Marof).

GORICA: Sladoljev (10+3), J. Dijanić (2+0), Ceković 5(1), Borić 1, Ferenčina 3(1), Barišić 1(1), Krstanović, Matić 5, Nedić 1, M. Dijanić 1(1), Vladušić 1, Vučičević, Čavar 8, Bura 5, Buhiniček 1. Trener: Hrvoje Pekera.

RIBOLA KAŠTELA: Pepur (6+0), Šegrt (3+1), Milas, Pavlov, Banović 2, Katić, Bilokapić, Krokar 4, Javorčić 1, Koncul 2, Bujas 5(2), Ćorić, Tukić 1, Jelinić 4(1), Andabak, Barbić. Trener: Željko Čagalj.

Sedmerci: Gorica 5(4), Ribola Kaštela 6(3). Isključenja: Gorica 2 minute, Ribola Kaštela 4 minute. Igrač utakmice: Davor Čavar.