Poraz Azene na startu prvenstva

Odbojkaška natjecateljska sezona 2016./2017. otvorena je u Kaštelima utakmicama novoutemeljenog 1. Superkupa u kojima su snage odmjerili prošlosezonski prvaci i kup-pobjednici. Pobjednici su Ribola Mladost Kaštela u ženskoj i Mladost (Zagreb) u muškoj konkurenciji. Otvorenje prvenstvene sezone u Velikoj Gorici nije za Azenu bilo uspješno, jer je glatko poražena od Rijeke.

azena-rijeka-4

Azenašice su prvi set posve prespavale (1:1, 1:10, 2:13, 7:21), prijem im je bio katastrofalan te nisu niti mogle imati uspješan napad. U drugom setu situacija na parketu se posve izmijenila, vrlo dobro su servirale Ana Babić i Dora Matijević, popravljen je i prijem odnosno igra na mreži, set je uvjerljivo osvojen i rezultat izjednačen. Riječanke su se u trećem setu oporavile tako što je (pre)nervozni trener Igor Lovrinov na poziciju tehničarke uveo Saru Barać i to se pokazalo odlučujućim potezom. Do tehničkog time outa rezultat je bio uglavnom u ravnoteži (1:3, 3:3, 6:6, 9:9, 11:11). Nakon toga domaće popuštaju, gube poene u serijama (11:15, 13:19, 15:22) i set je izgubljen. Azena je četvrti set slabo otvorila (2:6, 4:7), ali se uspjela vratiti (12:9) i onda je ”propala u crnu rupu” izgubivši 6 poena u nizu (12:15). Povratka u susret za domaće igračice više nije bilo (13:17, 14:22), jer je odbojkašicama iz Rijeke u drugom dijelu seta sve polazilo od ruke.
Azena u 2. kolu ( 22./23.10.) gostuje u Dubrovniku, a u 3. (29./30.10.) kolu domaćin je Olimpiku.

azena-rijeka-2

Prva liga odbojkašica – 1. kolo
ŽOK Azena – HAOK Rijeka CO 1:3 (12:25, 25:18, 17:25, 14:25)
Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 50. Nedjelja, 16.10.2016., 20:15 sati. Suci: Boris Vurušić i Darko Detelj (oba Varaždin). Delegat: Vinko Dobrić (Zagreb).

ŽOK AZENA: Ana Babić, Dona Jelić, Ana Visković, Tena Špoljarić, Lucija Pokrajčić (cap.), Bernarda Buđa Kelemenić, Nina Rendulić (L), Dora Matijević, Dijana Topčić, Gašparina Dodić (L), Dora Pokrajčić, Ines Stipanović. Trener: Luka Bišćan.

HAOK RIJEKA CO: Marta Cvitković, Tea Vranješ (L), Astrid Popić, Tamara Popić, Sara Barać, Natalia Tomić, Tea Milosavljević, Lea Boban, Ivana Šćulac (cap.), Ana Mioč, Martina Bačić, Maja Cvijić (L). Trener: Igor Lovrinov. Pomoćni trener: Krešimir Jurić.

Rezultati 1. kola: Dubrovnik – Olimpik (Zagreb) 0:3, Zadar – Brda (Split) 1:3, Kostrena – Drenova (Rijeka) 0:3.