Gorica samo s bodom iz Lučkog

Očekivali su svi da će Gorica i na gostovanju potvrditi svoje ambicije za naslov, no ni nakon 12 kola Gorica nema pobjede sa gostujućih terena. Lučko je bilo idealna prilika za nešto više od na kraju ipak samo boda, ali težak teren, nedostatak koncentracije u završnici, te igra koja danas u nekim dijelovima utakmice nije bila na očekivanoj razini uzrok su da će u ovoj utakmici Lučko biti zadovoljno osvojenim bodom dok u Gorici to sigurno ne mogu biti. U odnosu na utakmicu s Rudešom nedostajao je isključeni Tatar dok su se u početnu postavu vratili Marina i Postonjski.

Do 24. minute nismo vidjeli gotovo ništa pred oba gola, a prvi udarac uputio je Maloku sa oko 18. metara no vratar domaćih bio je na mjestu. Tri minute kasnije Mihaljević lijepo tuče, ali sada je Kahlina siguran. U 31. minuti Postonjski je ubacio iz prekida, a Serdarušić sa zemlje pokušava glavom uz samu vratnicu. U 40. minuti dosuđen je slobodan udarac za domaće sa oko 25 metara sa lijeve strane. Loptu je ubacio Mihaljević u peterac, no Kahlini ona ispada iz ruku što koristi Husinec za vodstvo domaćih.

Zagreb, 22.10.2016. 12. kolo Favbet II HNL: Lučko - Gorica 1:1 (1:0) foto: Nikica Topić/cityportal.hr
Zagreb, 22.10.2016. 12. kolo Favbet II HNL: Lučko – Gorica 1:1 (1:0) foto: Nikica Topić/cityportal.hr

U nastavku Milinović umjesto Ziljkića i Smolje ubacuje Jančetića i Pejića. Gorica ulazi agresivnije, a u nekoliko navrata ne uspijeva u završnici stvoriti nešto više. U 57. minuti Pejić ulazi sam pred vratara domaćih, no umjesto da završi akciju pogotkom vraća povratnu loptu za Prskala ali domaća obrana spašava izjednačenje. U 61. minuti čak dvojica igrača našla su se neometano pred vratima domaćih, a Pejić je neprecizan. Tri minute kasnije Prskalo glavom puca pored gola. Lučko je čitavo drugo poluvrijeme sve podredilo obrani, pa je Gorica sve teže dolazila u prilike. U 80. minuti dosuđen je slobodni udarac nakon prekršaja domaćih igrača na rubu šesnaesterca. Gorica je izvela kombinaciju sa tri dodira te tako prevarila obranu domaćih, a Franić je preciznim prizemnim udarcem sa osamnaest metara pogodio za izjednačenje.

Do kraja utakmice igrači Gorice su nastojali potpuno preokrenuti rezultat u svoju korist ali rezultat se nije mijenjao. Malo uzbuđenja izazvao je sudar Kahline i domaćeg napadača u sudačkoj nadoknadi, a iako su domaći tražili najstrožu kaznu prvi pomoćni sudac je ranije signalizirao nedozvoljenu poziciju domaćih pa se sve završilo slobodnim udarcem za Goricu. U Gorici sigurno ne mogu biti zadovoljni bodom, već u petak u Veliku Goricu stiže Dugopolje i ova utakmica se mora pobijediti želi li velikogorički drugoligaš prezimiti u krugu favorita za naslov.

Favbet II HNL 12. kolo

LUČKO – GORICA 1:1 (1:0)

Zagreb, stadion NK Lučko; Gledatelja: 300; sudac: Josip Dugandžić (Komin); pomoćnici: Alen Jakšić (Solin) i Vice Vidović (Split); četvrti sudac: Vedran Jelenčić (Kastav)

Strijelci: 1:0 Husinec (40), 1:1 Franić (80)

LUČKO: Radelić Žarkov, Rihtar, Janjiš, Husinec, Tolić, Baltić, Petrović, Jurić (od 72. Knežević), Mihaljević (od 66. Hodžić), Miletić, Bajalica

Trener: Davor Mladina

GORICA: Kahlina, Smoljo (od 46. Jančetić), Žutić, Babok, Franić, Marina, Postonjski (od 75. Španja), Serdarušić, Ziljkić (od 46. Pejić), Prskalo, Maloku

Trener: Damir Milinović