Drugi poraz Lomnice

Iako bez nekoliko standardnih igrača, Bojčića, Arbanasa, Ćurića P. Kljaića i Blaževića Lomnčani su dobro parirali gostima iz Hrastja a taj nedostatak kao da se nije niti osjetio.

Prvo poluvrijeme igralo se pretežno na sredini terena bez nekih ozbiljnijih prigoda, a u tako čvrstoj utakmici u prvih 45 minuta u prvi plan iskočio je glavni sudac Družanović koji je pokazao nekoliko žutih kartona 3 domaćinu i 2 gostujućim igračima.

30.10.2016. - Donja Lomnica, U utakmici 13. kola JŽNL Lomnica je poražena od Croatie 2:0 na domaćem terenu. foto: Nikica Topić/cityportal.hr
30.10.2016. – Donja Lomnica, U utakmici 13. kola JŽNL Lomnica je poražena od Croatie 2:0 na domaćem terenu. foto: Nikica Topić/cityportal.hr

U 43. minuti susreta gosti su prvi put ozbiljnije zaprijetili domaćinu kada je s ruba kaznenog prostora Antolković odlično pucao, a domaći vratar Budimir vrhovima prstiju izvadio loptu ispod same grede i poslao je u korner.

U nastavku drugog dijela gledali smo bolju utakmicu, igralo se brže i poletnije ali svi ti pokušaji i s jedne i druge strane završavali na visini šesnesterca.

Kada se očekivalo da bi prikazanom igrom neriješen rezultat bio i najrealniji gosti su se trgnuli i počeli dominirati terenom, a u 60 minuti Stojanović prvi put prijeti Budimiru. U 73. minuti Pižir koristi nesmotrenost domaćih igrača i neometano loptu s ruba kaznenog prostora šalje u mrežu za 1:0.

Za domaćina je uslijedio još teži dio utakmice kada su u istoj minuti ostali bez Grgića koji je na sredini terena srušio Antolkovića koji je jurio u kontru, a sudac Družanović mu pokazao drugi žuti karton i poslao ga put svlačionice.

Sa igračem manje Lomničani nisu više uspjeli parirati gostima koji su se poslije postignutog gola i igračem više rastrčali po terenu, a u 82. minuti postigli pogodak za konačnih 2:0.

JEDINSTVENA ŽUPANIJSKA LIGA 13. KOLO

LOMNICA – CROATIA  0 : 2  (0 : 0)

D. Lomnica, ŠRC LOMNICA, Gledatelja: 100, Glavni sudac: Ivan  Družanović  Pomoćnici: Marko Matijašec i Danijel Horvatić svi iz Zaaprešića, Delegat: Goran Grdinić Samobor

Strijelci: Pižir  (73), Fluka (82)

LOMNICA: Budimir, Polak, Grgić, Beg, Trumbetaš, Mostarlić, Ćurić J.,Verveger, Štuban, Krizmanić, Ćurić M.

TRENER: Josip Košutić

CROATIA: Pintar, Zmazek, Dujmić (Crneković od 57), Gotal (Grabovac od 70), Lukić, Oroz, Stojanović A., Pižir, Mahnet (Peteljak od 57), Antolković Stojanović J. (Šargač od 85).

TRENER: Daniel Gotal