Pobjeda Laduča je apsolutno zaslužena

U cilju što objektivijeg izvještaja s nedjeljnje prvenstvene utakmice 20. studenog 2016. u Laduču između istoimenog ligaša i Gorice II (1:0) u sklopu 16. kola Jedinstvene županijske lige, želim kao autor objavljenog teksta 20. studenoga u večernjim satima na cityportalu isti dopuniti.

U prvobitnom izvješću naglašena je više no zaslužena pobjeda Laduča uz opći opis načina vrlo dobre igre domaćih igrača, spomenuto je moguće zaleđe prije jedinog pogotka na utakmici a istaknuta je i moralna podrška uz pokoji savjet vrlo mladoj juniorskoj momčadi Gorice II. Prihvaćam da je možda više pažnje trebalo dati domaćoj boljoj a pobjedničkoj momčadi. Srećom, novinar ima prigodu popraviti eventualnu grešku, ostali akteri nogometnog susreta teško. Krenimo kronološki.

20.11.2016. Laduč. igračište NK Laduča-Jedinstvena županijska nogometna liga – 16. kolo, NK Laduč-HNK Gorica II: 1-0. Foto: Mato Paviša/cityportal.hr

Ladučani su svoje goste dočekali zaista primjereno i srdačno, kako od strane čelnika domaćeg kluba, navijača (nismo čuli ni jednu jedinu ružnu riječ), tako do igrača na terenu gdje se vodila prava muška ali korektna borba. Laduč je bio bolji tijekom čitave utakmice. Već u 11. minuti Matija Šoštarić imao je dvije prigode iskoristiti neodlučnost kod istrčavanja vratara Šuškovića. U 12. minuti i Nikola Štok opasno je ciljao nisko suprotni kut malo neprecizno. Pogodak u 14. minuti opisan je u prvobitnom izvještaju. Točno je, domaći su tražili u prvom dijelu i kazneni udarac ali sudac nije mislio isto. Vrijedi svakako spomenuti i slobodni udarac najboljeg na terenu rastrčanog i neumornog Šoštarića u 47. minuti kada mu je loptu ispod grede vrhunskom paradom isčupao vratar prve momčadi drugoligaša Gorice Toni Šušković. Bilo je prekrasno i efektno s jedne i druge strane.

Šušković je spašavao svoju mrežu i u 64. minuti kao i u 73. kada je krajnim naporom zaustavio u prodoru Zdravka Đenu mlađeg koji je nanizao više gostiju. Gorica je tijekom utakmice imala tek nekoliko poluprilika. Nakon utakmice razdragani igrači Laduča i navijači pjesmom, plesom i skandiranjem glasno su proslavili vrijednu pobjedu što je bilo zaista upečatljivo i simpatično. I na kraju, drago nam je da se cityportal prati, čita i komentira pa i van Turopolja. Uvažavamo svako drugačije razmišljanje, viđenje i stav ali molimo da se poštuje i naše.

Odmah nakon utakmice žurimo poslati izvještaj i onda se može dogoditi (pre)naglašavanje poneke situacije a zapostavlja možda za poneke važnije. Da je Laduč uspio zabiti i drugi gol objavljen naslov “Jedini pogodak nakon zaleđa?” bio bi bezpredmetan. Bilo bi prekrasno da svi priznamo svoj eventualni kiks i neka prvi baci kamen onaj koji je bez grijeha.