Juniori Gorice uvjerljiviji od pobjedničkog rezultata

23.11.2016. Novigrad, Dajla, igralište s umjetnom travom. 16-tina finala kupa Hrvatske, JADRAN (P) (JUN.) - GORICA (JUN.): 1-2. Foto: Mato Paviša/cityportal.hr
23.11.2016. Novigrad, Dajla, igralište s umjetnom travom. 16-tina finala kupa Hrvatske, JADRAN (P) (JUN.) – GORICA (JUN.): 1-2. Foto: Mato Paviša/cityportal.hr

Paralelno sa drugoligaškim prvenstvenim dvobojem 16. kola seniora između Novigrada i Gorice (1:0), nedaleko u Dajli na igralištu s umjetnom travom, juniori Jadrana iz Poreča i vršnjaci Gorice igrali su 16-tinu finala Kupa na razini Hrvatske. Slavila je Gorica a prema prikazanoj igri i prilikama moglo je biti i uvjerljivije. Igrala se tek 5. minuta a već je zaprijetio Lučić ali otišlo je malo iznad grede. Tri minute potom dubinski je desno izbačen raspoloženi Roginić a udarac je bio sličan Lučićevom. U 15. minuti s desna je odlično ubacio ponajbolji u redovima Gorice Ladislav Roginić a glavom je snažnim udarcem pogodio suprotni kut pod gredom igrač utakmice Luka Sedlaček i bilo je 0:1.

Vratar Gorice Matteo Kamenjašević spasio je Goricu od izjednačenja. Opasni Šegon imao je kolosalnu prigodu ali portir gostiju nije se dao savladati. Vrijedi spomenuti i udarac Desputa malo previsoko a onda za 0:2 dubinski je majstorski odigrao Luka Povoljnjak za Sedlačeka, ovaj je s desna pobjegao čuvarima i rutinirano poentirao. Jadran je smanio rezultat u 34. minuti nakon što je u kaznenom prostoru srušen Žulić a s 11 metara Emanuel Šegon sigurno je zabio za ispostavilo se kasnije konačnih 1:2. U 39. minuti Roginičev udarac glavom amortizirao je golman Poreča kao što je minutu kasnije obranio i zicer Lučiću.

U 47. minuti zabilježili smo topovski šut Čureka zamalo neprecizno isto kao i u 73. minuti istog igrača. Gorica je još imala pogođenu gredu Sedlačeka (84. min.) i zicer Šoštareca a mora se naglasiti da su Porečani mogli izjednačiti na 1:1 u 24. minuti kada je raspoloženi Matteo Kamenjašević skinuo zicer Šegonu. Imao je vratar Gorice još nekoliko bravuroznih i atraktivnih intervencija za eurorazmjenu.

JADRAN (P) (JUN.) – GORICA (JUN.): 1-2
DAJLA Igralište s umjetnom travom. Gledatelja 50. Sudac: Lukić (Kastav). Pomoćnici: Marušić (Opatija) i Bahun (Rijeka).

STRIJELCI: 0:1-Sedlaček (15), 0:2-Sedlaček (32), 1:2-Šegon (34-11m).

JADRAN JUNIORI: S. Šimunović, Žužić, Močibob, M. Šimunović (od 65. Jakovčić), Pranjić  (od 28. Sinožić), Banić (od 46. Prgomet), E. Radić, T. Radić (od 78. Radman), Franjul, Šegon, Žulić 6.
TRENER: Denis Madunović

GORICA JUNIORI: Kamenjašević, Matić, Šoštarec, Rajić (od 37. Smolković), Čurek, Lučić, Tadić, Povoljnjak (od 70. Mandura), Desput (od 54. Krpečanec), Roginić (od 90. Perić), Sedlaček.
TRENER: Saša Sabljak

IGRAČ UTAKMICE: Luka Sedlaček