Udarnik pobjedom potvrdio jesenski naslov

Dugo očekivani derbi Udarnika i Španskog privukao je na SRC Kurilovec oko 300 gledatelja iako rani termin u subotu od 13.30, neugodno tmurno vrijeme i finale Davis Cupa naših u parovima nisu bili saveznici nogometa. Prije početka predsjednik Udarnika Filip Gabelica uručio je prigodan poklon liječnici Sanji Kos za sve pružene usluge tijekom mnogobrojnih utakmica momčadi iz Kurilovca. Oni gledatelji koji su došli vidjeti derbi, nisu požalili, posebno ne simpatizeri Udarnika. Kurilovčani su sigurno dobili goste iz Španskog 2:0 koji nisu ozbiljnije zaprijetili domaćem vrataru Domagoju Kranjčecu osim brzog Luke Višića u 41. minuti. Početak žestokog dvoboja počeo je taktičkim nadmudrivanjem uz bezkompromisnu igru, nervozu te uz mnogo prekida. Gosti su se bez potrebe više bavili sucima no svojom igrom, a nakon dva neiskorištena slobodnjaka i grede Brčića u 26. minuti domaći su zasluženo poveli iz školske akcije. Odlični zadnji vezni domaćih Josip Mihanović hrabro i odlučno izborio je poziciju i lijepo gurnuo u vatru lijevo nezadrživog Kristijana Brčića, ovaj je u sprintu probio stranu i fantastično iz punog trka ubacio točno za Nikolu Brajka koji je pak visoko skočio i glavom zakucao loptu u kut za 1:0. Sve urađeno bilo je majstorski.

Tri minute kasnije Mihanović je ponovio Brčića i ubacio iz iste pozicije ali nisko a Brajko je zakasnio djelić sekunde ubaciti loptu u nečuvanu mrežu. U 43. minuti i Kelava je probio lijevu stranu i gađao suprotni kut i(li) usprintalog Brajka ali pogodio nije ni mrežu ni suigrača. Pred odlazak na odmor još jedan zicer za Udarnik. Kombinirali su Mihanović i Brčić, a uposlen je Brajko jedan na jedan na vratara Prusina opet s ljeva malo iskosa. Prusina je polegao po travi a Brajko umjesto da malo podigne loptu, pogađa je blok i ostalo je 1:0. Udarnik je igrao napadački, dominantno, hrabro i u nastavku a prilike su se redale. Iz slobodnog udarca sa 20 metara u 49. minuti pogođen je takozvani živi zid, Brajko je u 49. imao prigodu glavom, Milanović je u 56. pokušao pogoditi bliži kut i promašio, a Stojiću je u 68. minuti obranio vratar Španskog. I onda u 73. minuti dvoboj je definitivno odlučen. Korner je izveo najučinkovitiji i najkonkretniji na terenu Kristijan Brčić, Kelava je pucao glavom, netko zaustavio loptu a otpadak izbliza u mrežu je zabio u napad pristigli neprelazni branić Udarnika Dražen Ladović. Bilo je prilika i za treći pogodak domaćih ali i 2:0 bilo je dovoljno za veliko slavlje igrača, struke, članova Uprave i simpatizera Udarnika. U 3. HNL sele dva kluba a Udarnik sada ima 5 bodova više od drugog Španskog, a čak 14 od trećeg Karlovca i samo čudo može spriječiti da Kurilovčani ne postanu trećeligaši.

26.11.2016. Velika Gorica - Udarnik je u zaostaloj utakmici MŽNL Središte pobjedom nad Španskim osvojio naslov jesenskog prvaka. foto: Nikica Topić/cityportal.hr

UDARNIK – ŠPANSKO 2:0 (1:0)
VELIKA GORICA SRC Kurilovec. Igrano 26.11.2016 od 13.30. Gledatelja 300. Sudac: Nikola Kožar (Donja Stubica). Pomoćnici: Domagoj Filko (Klanjec) i Zlatko Pankretić (Vrbovec). Četvrti sudac: Alen Hrgović (Zagreb). Delegat: Vjekoslav Knez (Zaprešić).

STRIJELCI: 1:0-Brajko (35), 2:0-Ladović (73).

UDARNIK: Kranjčec-Strunje (od 46. Maričević), Ladović, Milanović, Šarić-Stojić, MIhanović (od 81. Pralas)-Kelava (od 77. Grdenić), Džaja (od 88. Zlodi), Brčić-Brajko (od 73. Petković).
TRENER: Boris Perković

ŠPANSKO: Prusina-Pranjić (od 80. Marinković), Radanović, Ivić, Vedriš-Tičak-Višić (od 86. Družić), Šoša (od 66. Marjanović), Hercigonja (od 88. Lerotić), Pišković-Butumovič (od 78. Grubišić).
TRENER: Željko Radišić

IGRAČ UTAKMICE: Kristijan Brčić