Mladići Gorice pobjedom na zimski odmor

U srijedu 23. studenog 2016. momčad (juniori) trenera Perice Vidaka igrala je u istarskom Novigradu 16-tinu finala Kupa na razini Hrvatske za juniorski uzrast i pobjedila mnogo sigurnije od rezultata 2:1 juniore Jadrana iz Poreča i to bez Antonia Krsnika koji je trasirao svoj put među prvotimce (nekoliko dana ranije na popisu 18-torice u Novigradu bio je i Luka Povoljnjak) i igrao je od početka protiv Zagreba u pobjedi 5:2.

27.11.2016. Velika Gorica, Gradski stadion, igralište s umjetnom travom. Jedinstvena županijska liga, 17. kolo, HNK Gorica II-Croatia 5-1. Foto: Mato Paviša/cityportal.hr

U prvenstvenom seniorskom dvoboju protiv Croatije dečki su ponovili odličnu igru i pobijedili 5:1 za rastanak od jesenske polusezone. Briljirao je trostruki strijelac Ladislav Roginić strijelac tri pogotka. Prvog na utakmici već u 2. minuti zabio je Luka Sedlaček glavom na prekrasan i točan ubačaj Marka Muhara. Za 2:0 u 17. minuti Ziljkić je probio starnu i namjestio Muharu za udarac, lopta se odbila od bloka a Roginić sa 17 metara silovito zabio. U 22. minuti gostujući Lukić pogodio je okvir kao i Muhar u 27. minuti. Utakmica je praktički odlučena već u 29. minuti. Roginić se zagradio i onda iz okreta naciljao i pogodio za 3:0.

Vratar Gorice Toni Šušković majstorski je u dvije situacije spašavao domaću mrežu (53. i 56. minuta) a onda je Ivan Čolić volejčinom rasparao mrežu i bilo je 4:0 u 70. minuti. Do kraja Roginić je sprašio još jedan vrlo efektan za 5:0 a počasni za goste zabio je Ivan Fluka. Mlada momčad Gorice igra iz kola u kolo sve bolje i zrelije i za očekivati je na proljeće da Vidakovi mladići krenu u bitke za prvu poziciju.

GORICA II – CROATIA (H): 5-1
VELIKA GORICA Gradski stadion, igralište s umjetnom travom. Igrano 27. studenog 2016. od 10 sati. Gledatelja 50. Sudac: Ivan Lacković (Jablanovec). Pomoćnici: Igor Kušer (Zaprešić) i Danijel Horvatić (Zaprešić). Delegat: Ivica Mađer (obedišće).

STRIJELCI: 1:0-Sedlaček (2), 2:0-Roginić (17), 3:0-Roginić (29), 4:0-Čolić (70), 5:0-Roginić (71), 5:1-Fluka (74).

GORICA II: Šušković-Čurek (od 76. Šoštarec), Krizmanić, Sumić, Čolić-M. Muhar, Tadić (od 80. Kim), Lučić (od 58. Povoljnjak)-Ziljkić (od 73. Humeljak), Roginić (od 73. Tomljenović)-Sedlaček.

TRENER: Perica Vidak

CROATIA HRASTJE: Pintar-A. Stojanović (od 46. Crneković), Oroz, Gotal, Filipović (od 73. Grabovac)-Mahnet, Lukić-Pižir, Antolković, Fluka-Zmazek (od 46. J. Stojanović.
TRENER: Dragutin Berdik.
IGRAČ UTAKMICE: Ladislav Roginić