Turopoljcu jesenska titula prvaka

U zaostaloj utakmici 14. kola Turopoljac je svladao Slogu iz Križa 4:2 pa ima titulu jesenskog prvaka s dva boda više od Dinama Hidrela. Vrlo dobri gosti poveli su zarana već u 3. minuti nakon ubačaja Broza i udarca glavom Tomislava Poje. Sloga je vodila do 9. minute a onda je Milatović ubacio a Dario Guduraš glavom poentirao i krenulo se ispočetka. Igrala se 19. minuta kada je Petar Milatović znalački točno i pravovremeno odigrao dubinski Igoru Hajduku koji je pobjegao dvojici čuvara, zaobišao vratara i iskosa lijevo mirno pogodio za 2:1. Isti igrač (Hajduk) zabio je i u 25. minuti topovski točno za 3:1.

27.11.2016. Kuče, Igralište Turopljca na Knejama. Odigrano zaostalo 14. kolo 1. Županijske lige Istok, Turopoljac-Sloga: 4-2. Foto: Mato Paviša/cityportal.hr

Činilo se da će Turopoljac bez problema dobiti ali pred sam odlazak na odmor opet je zabio gostujući Poje nakon poduže lijepe kombinacije i utakmica je u drugom poluvremenu opet bila otvorena. U 83. minuti Tomislav Jakovljević pogodio je iz slobodnjaka gredu a odluka o pobjedniku dogodila se u 86. minuti. Milatović je s desna lijevicom izveo korner i pogodio suprotni kut za konačnih 4:2 i jesenski naslov prvaka kojeg su zajednički proslavili igrači i navijači Turopoljca.

TUROPOLJAC- SLOGA (K): 4:2 (3:2)
KUČE Igralište Turopoljca na Knejama. Igrano 27. studenog 2016. od 13.30. Gledatelja 120. Sudac: Dejan Budić (Vrbovec). Pomoćnici: Ivica Jakopic (Sveti Ivan Zelina) i Krunoslav Cvetnić (Sveti Ivan Zelina). Delegat: Denis Madžar (Zagreb).
STRIJELCI: 0:1 Poje (3), 1:1 Guduraš (9), 2:1 I. Hajduk (19), 3:1 I. Hajduk (25), 3:2-Poje (44), 4:2 Milatović (86).
TUROPOLJAC: Zagorac-Bušić (od 89. Avgustinović), Šestok, F. Hajduk, Fabijančić-Jakovljević, Šejić (od 53. Radilović), I. Berković (od 90. Cavrić), Milatović-Guduraš, I. Hajduk.
TRENER: Vlado Horvat
SLOGA: Tičak-Pokupec (od 77. Koletić), Podgorski, Mihaljević, Sokolić-Poje (od 72. Božić), Đerek, Bosankić, Pletež, Broz (od 79. Karašić)-Šeremet.
TRENER: Zoran Vorel
IGRAČ UTAKMICE: Igor Hajduk