Gorica II pobjedom krenula prema vrhu

Proljetni dio prvenstva igrači Gorice II otvorili su očekivanom pobjedom, a četiri pogotka unutar dvadesetak minuta prvog poluvremena u mreži Vatrogasca bili su pravi pokazatelj odnosa snaga na terenu. Gosti su izdržali domaće nalete do 17. minute kada je Josip Lučić zatresao mrežu nakon uspješne akcije domaćih po lijevoj strani. Pet minuta kasnije vratar Tomislav Vukančić ruši Hrvoja Humeljaka za kazneni udarac kojeg realizira Sedlaček za povećanje prednosti. Isti igrač pogađa prazna vrata za 3:0 poslije prodora Humeljaka i pogreške vratara. Golijadu u prvom dijelu zaključuje najraspoloženiji igrač domaće momčadi Humeljak tako što je odbijanac sa 18m pospremio plasiranim udarcem u donji kut.

U drugom poluvremenu Gorica II igrala je manje angažirano, a nakon što je trener Perica Vidak u 58. izmijenio 4 igrača (Ante Radoš je napustio teren ozlijeđen) domaći nisu iskoristili nekoliko prigoda, iako je Petar Banović u dva navrata bio posve blizu realizacije. Gosti su u prvom poluvremenu bili bezopasni, nakon odmora prvi udarac prema vratima uputili su u 65.minuti, a prvu šansu nisu iskoristili u 79. Počasni pogodak postigao je Darko Horvat iz blizine nakon prodora i niskog ubačaja Filipa Lučića.
Goričani su s tri boda najavili pohod na vrh, a u naredna tri kola imaju suparnike ‘po mjeri’ (Lomnica, Kupinec, Mraclin) te bi s tri (eventualne) pobjede i bodovno naznačili svoje aspiracije prema prvom mjestu.

04.03.2017. Velika Gorica – Gorica II pobijedila momčad Vatrogasca. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Jedinstvena županijska nogometna liga – 18. kolo
HNK Gorica II – NK Vatrogasac (Zdenci) 4:1 (4:0)

Velika Gorica. Gradski stadion (umjetna trava). Gledatelja 70. Subota, 04.03.2017., 15 sati. Sudac: Tino Krečak 7. Pomoćnici: Ivan Mihalj (oba Velika Gorica) i Antoni Širić (Zagreb). Delegat: Ivica Mađer (Obedišće). Strijelci: 1:0 – Lučić (17), 2:0 – Sedlaček (22-11m), 3:0 – Sedlaček (36), 4:0 – Humeljak (38), 4:1 – Horvat (81).

GORICA II: Kamenjašević – (od 46. Zekić 6), Žutić 7 (od 58. Desput 6), Krsnik 6.5, Radoš 6.5 (od 58. Šoštarec 6), Božić 6.5, Sedlaček 7.5, Povoljnjak 7, Roginić 6.5 (od 58. Banović 6), Lučić 7, Humeljak 7.5, Jančetić 6.5 (od 58. Matić 6). Trener: Perica Vidak 7.

VATROGASAC: Vukančić 6, Miletić 6, Mekinec 6, F. Ladan 6.5, Miholić Galić 6, Ostojić 6 (od 80. A. Ladan -), Šekrst 6, Orsag 6 (od 29. Karačić 6), Perak 6 (od 46. F. Lučić 6.5), D. Horvat 6.5, A. Horvat 6. Trener: Ante Čorak 6.

Igrač utakmice: Hrvoje Humeljak.