Azena pobijedila i izborila kvalifikacije za ostanak

U odlučujućoj utakmici za ostanak u Prvoj ligi Azena je pobjedom protiv ekipe Dubrovnika izbjegla izravno ispadanje u 1.B ligu i izborila dodatne kvalifikacije za ostanak u ovom rangu natjecanja. Azenašice su bolje ušle u susret i uz glasnu potporu gledališta glatko dobile prvi set (6:0, 8:3, 12:7, 20:13). Gostujuća ekipa uzvratila je u drugom, serijom 7:1 anulirala je vodstvo domaćih (15:10) i došla do prednosti (16:17) te bez većih problema (18:21, 19:23) izjednačila na 1:1 u setovima.

Treći set Azena je dobila nakon uvjerljivog vodstva (12:7, 16:8), a u četvrtom setu došlo je do dramatične završnice. Goričanke su imale prednost 19:11, ali su Dubrovčanke uspjele izjednačiti na 20:20 i 24:24! Ipak, domaće su realizirale drugu meč loptu, osvojile potrebna tri boda i potražit će spas u kvalifikacijama.

Azenašice su u utakmici ”biti ili ne biti” odigrale odlično, nisu podlegle imperativu pobjede (bila im je nužna pobjeda 3:0 ili 3:1) koja ih je spasila od (zasad) ispadanja u niži rang. Mila Lukić je sjajno odigrala na poziciji tehničarke tako da su onda i ostale igračice mogle pružiti maksimum svojih mogućnosti. Mladi trener Luka Bišćan je u najtežim trenucima za klub pokazao i dokazao da sazrijeva i gradi svoje trenersko ime, a njegove rotacije unutar ekipe i tijekom utakmice su pokazatelj kako pravovremeno donosi ispravne odluke.

Prva liga – 4. skupina (drugi dio)

Azena – Dubrovnik 3:1 (25:14, 21:25, 25:20, 26:24)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Nedjelja, 26.03.2017. Gledatelja 100. Suci: Ksenija Jurković i Jasmin Ramić (oboje iz Siska). Delegat: Vinko Dobrić (Zagreb).

AZENA: Ana Babić, Dona Jelić, Ana Visković, Tena Špoljarić, Lucia Pokrajčić (cap.), Dora Matijević, Nina Rendulić (L), Mila, Dijana Topčić, Petra Dodić (L), Maja Majić, Ines Stipanović. Trener: Luka Bišćan.

DUBROVNIK: Sanja Curić, Ora Ivanišević, Anđela Kalauz (cap.), Ana Matušić, Ana Pavlović, Ivana Marinović, Đive Turajlić (L), Orsula Štaka, Katija Vuličević, Petra Putica (L), Gabriela Stipanović, Anđela Čuljak. Trenerica: Mirjana Vreća.

1. kolo (26.03.2017.): Azena – Dubrovnik 3:1 (25:14, 21:25, 25:20, 26:24), Kostrena – Rijeka 3:1 (25:13, 17:25, 25:20, 25:9).

Konačni redoslijed: 1. Zadar 23 (12 8 4 26:16), 2. Kostrena 18 (12 7 5 24:23), 3. Azena 16 (12 4 8 21:27), 4. Dubrovnik 15 (12 5 7 20:25).