Golijada na Zvrniku

U vrlo važnoj utakmici za Polet golijadu na Zvrniku otvorio je Stuparić iz kaznenog udarca u 17. minuti. Prethodno je srušen Zlodi da bi lijevi bočni Poleta Stuparić izuzetno sigurno iz bijele točke pogodio u mrežu Karlovca. Sudac Jurinčić po drugi puta na utakmici pokazao je na penal desetak minuta kasnije zbog igranja rukom gostujućeg igrača Pausića.

07.05.2017. BUŠEVEC. SRC Zvrnik – MŽNL, 25. kolo, Polet-Karlovac 1919. Foto: Vitomir Štuban/cityportal.hr

Gotovo identičnim udarcem Stuparić po drugi puta iz jedanaesterca vara golmana Demirovića za 2:0. U smiraj prve dionice kapetan momčadi iz Buševca primio je povratnu loptu od suigrača Zlodija u blizini šesnaesterca, oslobodio se dvojice protivnika i ljevicom poluvisoko pogodio u okvir protivničkog gola.

Uvodni dio nastavka poslije odmora pripao je Karlovčanima koji su stigli do pogotka preko Pušića. Polet se nakon toga probudio te u vrlo kratkom razdoblju podebljava vodstvo. Prvo razigrani domaći kapetan jedan odbijanac volejom sa dvadesetak metara matira Demirovića baš kao i mladi Matija Brajković glavom iz ubačaja četiri minute kasnije za 5:1.

Domaći su imali priliku izboriti možda najveću pobjedu sezone. Pomislila je momčad trenera Matanovića da je sve riješeno, ubrzo je uslijedio šok jer gosti iz Karlovca samo u dvije minute dva puta iznenađuju buševsku obranu preko Pušića i Veselića koji smanjuju na konačnih 5:3.

POLET (B) – KARLOVAC 1919 5:3

BUŠEVEC. SRC Zvrnik. Gledatelja 60.
Sudac: Jurinčić (Samobor). Pomoćnici: Rešetar (Samobor) i Šekerija (Velika Gorica).

STRIJELCI: 1:0 – Stuparić (17 – 11 m), 2:0 – Stuparić (27 – 11 m), 3:0 – Sučić (42), 3:1 – Pušić (59), 4:1 – Sučić (65), 5:1 – M. Brajković (69), 5:2 – Pušić (73), 5:3 – Veselić (75).

POLET (B): Šoić, Župetić, Pejak (od 73. Robić), Sučić, Zlodi, Zagorec, Sovina, Sremić (od 61. M. Brajković), Matušin, Landeka, Stuparić. TRENER: Milan Matanović.

KARLOVAC 1919: Demirović, Jaković, Turković (od 46. Rakocija), Žitko, Mićunović, Beg (od 59. Šparajcer), Veselić, Pausić, Strgar, Marinić, Pušić. TRENER: Igor Jelić.