U završnici do pobjede

U važnoj utakmici borbe za ostanak momčad Poleta je na svom Zvrniku upisala tri boda. Nakon uspavanog prvog dijela utakmice tek pred kraj dvoboja domaći igrači uspjeli su “preplivati” Savu iz Samoborskog Strmca golovima Matije Brajkovića i Ivana Zagorca iz penala.

20.05.2017. BUŠEVEC. SRC Zvrnik, MŽNL, 28. kolo / Polet (B) – Sava (S) 2:0. Foto: Vitomir Štuban/cityportal.hr

U ranom nastavku druge dionice za Polet priliku nije iskoristio Zvonimir Matušin kada je glavom iz blizine pucao preko gola, dvije minute kasnije udarac Marija Stuparića završio je tik uz vratnicu. Jedina prava prilika gostiju otišla je u nepovrat u 72. minuti gdje je Trgovčević izbio pred Šoića, a njegov udarac završio je nekoliko metara od vrata.

U 78. minuti odbijanac od grede dobro prati Brajković te iz blizine pogađa za vodstvo Poleta. Pet minuta prije kraja u šesnaestercu gostiju srušen je Robert Zlodi, sudac nije imao dvojbe oko kaznenog udarca iz kojeg Zagorec sigurnom izvedbom postavlja konačan rezultat.

POLET (B) 2:0 – SAVA (S) 2:0