Gorica II katastrofalno porazila Klas

HNK Gorica II je odličnom igrom u drugom poluvremenu deklasirala goste iz Mičevca, koji su u prvom poluvremenu imali čak i prednost sve do 44. minute. Domaćin je od početka stvarao šanse i niti jednu nije realizirao (Luka Sedlaček u 3. i 9., Hrvoje Humeljak u 10. minuti), a Josip Lučić je u 17. minuti pogodio gredu. Kazna je Goričane stigla u 25. minuti kada je hitri Ivo Komljenović iskoristio grubu pogrešku obrane domaćih, prešao je i vratara Luku Kelihara i pogodio za vodstvo Klasa. Neposredno pred odlazak na odmor izjednačenje postiže Luka Povoljnjak udarcem iz trka s 25m pod gredu.

Drugo poluvrijeme najmlađa momčad u JŽNL-i započinje tečnijom i bržom igrom preko bočnih pozicija, Sedlaček u 52. idealno poslužuje Ladislava Roginića čiju povratnu loptu Humeljak posprema u donji kut za 2:1. U 59. nakon udarca Lučića i odbijanca vratara Matije Ivančića najbrže je reagirao Sedlaček i pogodio za 3:1. Tada je bilo već jasno tko će biti pobjednik u ovom susretu, a u 71. gosti blokiraju dva pokušaja Sedlačeka, ali ne i plasirani udarac Domagoja Desputa (4:1). Samo dvije minute kasnije Antonio Krsnik s ruba šesnaesterca iz okreta pogađa uz samu vratnicu za 5:1. Na ubačaj Desputa iz kornera Sedlaček neometan s peterca udarcem glavom pogađa mrežu za 6:1 (78.).

20.05.2017. Velika Gorica – HNK Gorica II – NK Klas. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon ovog pogotka Mičevčani su izgledali totalno dezorijentirani, glavinjali su kao teško grogirani boksač u ringu, a udarci su dolazili sa svih strana. U posljednjih pet minuta domaći su prolazili kroz suparničku obranu kako su htjeli, Roginić je poentirao tri puta, a Sedlaček je svojim trećim pogotkom ovjerio ”desetku” za dugo pamćenje.

Jedinstvena županijska nogometna liga – 31. kolo

HNK Gorica II – NK Klas 10:1 (1:1)

Velika Gorica. Gradski stadion (teren s umjetnom travom). Gledatelja 60. Subota, 20.05.2017., 17:30 sati. Sudac: Domagoj Margarin (Samobor). Pomoćnici: Antonio Kožarec (Bregana) i Jelena Kumer (Breganica). Delegat: Marko Pancirov (Velika Mlaka). Strijelci: : 0:1 – Komljenović (25), 1:1 – Povoljnjak (44), 2:1 – Humeljak (52), 3:1 – Sedlaček (59), 4:1 – Desput (71), 5:1 – Krsnik (73), 6:1 – Sedlaček (78), 7:1 – Roginić (86), 8:1 – Roginić (88), 9:1 – Roginić (89), 10:1 – Sedlaček (90).

GORICA II: Kelihar, Čurek (od 75. Matić), Desput, Krsnik (cap.), Krizmanić (od 75. Božić), Šoštarec (od 52. Rajić), Sedlaček, Povoljnjak (od 71. Tadić), Roginić, Lučić (od 64. Krpečanec), Humeljak. Trener: Perica Vidak.

KLAS: Ivančić, Butković, Lončarić, Devedžić, Beširević, J. Tadić, Fišer (cap.), Komljenović (od 84. Jurić), Okić, Bubalo, Mihalj. Trener: Igor Barukčić.

Igrač utakmice: Luka Sedlaček.