Pobjeda rukometaša Gorice i kritika trenera Pekere

Rukometaši Gorice su u okviru priprema za novu sezonu i prvi nastup u europskom natjecanju odigrali utakmicu protiv Metalca, premijerligaša iz Zagreba. Trener Hrvoje Pekera može biti zadovoljan samo s pojedinim fazama susreta i posve nezadovoljan igrom u posljednjih 16 minuta. U 44. minuti kod rezultata 30:20 trener je na parket poslao kompletnu drugu postavu pojačanu s Matićem i domaći nisu postigli pogodak punih 14(!) minuta (31:26, 58’00”). Nije pomogao niti time out nezadovoljnog trenera Pekere u 47. minuti, kao ni njegovi glasni savjeti sa strane. Ulazak vratara Lončara umjesto Dijanića u posljednjih 10 minuta nije spriječio goste da realiziraju brze napade i okončaju utakmicu pristojnim porazom.

Pripremna utakmica

HRK Gorica – MRK Metalac (Zagreb) 31:28 (20:13)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 30. Četvrtak, 24.08.2017., 18:30 sati. Suci: Marko Duspara i Hrvoje Rogić (oba Velika Gorica). Mjeritelj vremena: Marko Borna Zrno. Zapisničar: Dario Anđel.

GORICA: Sladoljev, Lončar, J. Dijanić, Marjanović 7, Laljek 6, Matić 6, Čavar 6, Nedić 3, Žarković 3, Vladušić, Barišić, Goršeta, Božiček, Pušić, Horvačić, Pucković. Trener: Hrvoje Pekera.

METALAC: Henigman, Jugović, Bešlić 2, Juranić 6, Raić 3, Potnar 3, Vukšić 1, Antolković 1, Katinić 3, Sertić 4, Gunjača 4, Pažin 1.