Težak poraz Lomnice na startu prvenstva

Prvenstvo 2017./2018. u Jedinstvenoj županijskoj nogometnoj ligi otvoreno je jučer u Donjoj Lomnici utakmicom između Lomnice i Rugvice. U susretu ‘otvorenog garda’ Lomničani su raspoloženim gostima iz Rugvice mogli donekle ravnopravno parirati samo u prvom poluvremenu. Golijada je otvorena u 10. minuti kada dugu loptu za kontru nije uspio ukrotiti vratar Andrija Budimir i Kruno Fišter je mirno pogurno loptu u prazna vrata za vodstvo. U 15. minuti Tomislav Juroš ne koristi zicer za povećanje vodstva pogađajući vratnicu. Izjednačio je u 17. minuti kapetan Kristijan Arbanas pogodivši donji kut dijagonalom s desetak metara. Dvije minute kasnije Fišter pretrčava stopera i dribla vratara te pogađa mrežu za novo vodstvo. Drugo izjednačenje djelo je Igora Mostarlića, koji kazneni udarac načinjen na njemu realizira pogodivši donji kut. Neposredno pred odlazak na odmor Rugvica i treći put dolazi u prednost, nakon prodora Fištera i ubacivanja s lijeve na desnu stranu Juroš pogađa donji kut.

Početkom drugog poluvremena gosti koriste pogreške spore i dezorijentirane obrane domaćih i s tri pogotka rješavaju utakmicu u svoju korist. U 50. Matej Marić je nakon prodora Fištera i odličnog proigravanja pogodio uz samu vratnicu, a Fišter u 52. pogađa prazna vrata nakon egzibicije Juroša. Golijadu je okončao Marko Salatović čija je visoka parabola, kao ubačaj, na opće iznenađenje završila u mreži.

Sjajni golgeter Fišter postaje ‘crna mačka’ za klubove iz Turopolja (još je u svježem sjećanju njegovih 5 pogodaka u pobjedi Rugvice 6:2 jesenas u Kučama). Njegova lakoća dolaska u gol prigode i sjajna realizacija čine ga posebnom pojavom na županijskim igralištima.

Jedinstvena županijska nogometna liga – 01. kolo

NK Lomnica – NK Rugvica 2:6 (2:3)

Donja Lomnica. Igralište ŠRC Lomnica. Gledatelja 70. Petak, 25.08.2017., 18 sati. Sudac: Tino Krečak (Velika Gorica). Pomoćnici: Nenad Hendak i Davor Jukić (oba Vrbovec). Delegat: Zoran Smrekar (Zagreb). Strijelci: 0:1 – Fišter (10), 1:1 – Arbanas (17), 1:2 – Fišter (19), 2:2 – Mostarlić (33-11m), 2:3 – Juroš (43), 2:4 – Marić (50), 2:5 – Fišter (53), 2:6 – Salatović (56).

LOMNICA: Budimir, Jurešić (od 70. Mandura), Beg, Grgić, Arbanas (cap.), M. Ćurić, Štuban, Deverić (od 55. F. Ćurić), J. Trumbetaš, S. Trumbetaš (od 80. Sudar), Mostarlić. Trener: -.

RUGVICA: Andrijanić (od 80. Lustig), Mujčić, Hašimović (od 72. Majić), Barberić, Radman, Stanić (od 37. Marić), Rašić, Fišter, Salatović, Juroš, Mizan (od 75. Noršić). Trener: Matej Golubić.

Igrač utakmice: Kruno Fišter.