FOTO Sjajna rukometna predstava na europskoj premijeri

Iznimna rukometna predstava odigrana je sinoć u dvorani Srednjih škola u utakmici između Gorice i momčadi Pölva Serviti iz Estonije u 1. kolu EHF Cupa pred posve ispunjenom tribinom. U gledalištu su bili svi: rukometašice i rukometaši, bivši i sadašnji, mnogi sportski djelatnici, momčad HNK Gorica s kompletnim stručnim stožerom i klupskim vodstvom, navijači s navijačkim rekvizitima. Igrači obje momčadi pozivani su i predstavljeni pojedinačno pri izlasku na parket, kao i sudački par iz Azerbejdžana. Cjelokupno ozračje za pamćenje i dugo sjećanje.

Na parketu prvi su poentirali gosti (2′), ali su Goričani nakon isteka 10. minute imali tri pogotka prednosti – 5:2 (10’06”), zahvaljujući Tomislavu Sladoljevu koji je povezao 4 odlične obrane plus obranjeni sedmerac! Iza toga slijedi totalna neefikasnost domaćih, nisu zabili gola duže od 11 minuta (6:4, 21’30”). Ipak, do kraja prvog poluvremena Gorica je još dva puta imala prednost od 3 gola razlike – 9:6, 25’48” i 10:7, 28’40”.

Kretanje rezultata u drugom poluvremenu bilo je skoro identično kao i u prvom, a domaći su u dva navrata opet imali tri pogotka viška – 16:13 (45’02”) i 19:16 (49’22”). Nije bilo dovoljno čak ni za minimalnu pobjedu, jer iskusniji i nešto bolje fizički pripremljeni Estonci odigrali su posljednjih 10 minuta vrlo dobro i čak došli u vodstvo 20:21 (58’19”). Izjednačio je svojim trećim pogotkom Hrvoje Ceković (59’27”) i tako spasio domaću momčad od poraza u prvom susretu na europskoj sceni. Uzvratna utakmica je u Estoniji za tjedan dana.

EHF Cup – 1. kolo

HRK Gorica – Pölva Serviti 21:21 (10:8)

Velika Gorica. Dvorana srednjih škola. Gledatelja 700. Subota, 02.09.2017., 19 sati. Suci: Emil Aghakishi i Ernest Aghakishi (Azerbejdžan). Delegat: Pero Marić (BiH).

GORICA: Sladoljev (17+1 ), Lončar, Dijanić (cap.), Ceković 3, Marjanović 3, Laljek 4, Matić 3, Pušić, Nedić, Božiček, Vladušić 3, Čavar 4(2), Horvačić, Žarković 1, Goršeta, Barišić. Trener: Hrvoje Pekera.

PÖLVA SERVITI: Varusk (13+0), Lepasson, Muuga (cap.) 6, Varul 2, Gristsuk, Rudissar, Sillaste 5, Aizatullov 1, Liubchenko 3, Skokk, Chezlov 2, Pihus, Neeme, Hiiend, Krause, Uibo 2. Trener: Suvi Rein.

Sedmerci: Gorica 3(2), Polva Serviti 1(0). Isključenja: Gorica 2 minute, Polva Serviti 10 minuta.

Igrač utakmice: Tomislav Sladoljev.