FOTO Jelačić nadigrao Meštricu i zasluženo pobijedio

Nakon dva uzastopna poraza u prva dva kola na gostujućim terenima u Božjakovini (Brcko 0:1) i Maloj Buni (Buna 0:2), Ban Jelačić je na domaćem igralištu postigao prve pogotke u tekućem prvenstvu i zasluženo pobijedio Meštricu.

Početak susreta protekao je u premoći gostiju koji su došli u vodstvo majstorijom Denisa Okića, koji je driblingom ”polomio” dva suparnika i s lijeve strane dijagonalno pogodio suprotnu malu mrežicu. Meštrica propušta veliku prigodu za povećanje vodstva u 23. minuti kada uporabljivi ubačaj Marka Kadoića nekoncentrirani Filip Matek šalje visoko preko zgrade Sportskog doma. Momčad domaćina poravnava rezultat u posljednjim sekundama prvog poluvremena sjajnim pogotkom Ivana Šandora, koji s ruba šesnaesterca poluvisoko pogađa bliži kut, a vratar Ivan Mihalinčić paradom samo uljepšava pogodak.

Početkom drugog poluvremena Matek iz okreta s 14 m pogađa gredu nemoćnog Ivana Križanca. Jelačić nakon toga zaslugom Matea Nikića i Šandora preuzima kontrolu na sredini terena, šanse se redaju, ali Mihalinčić je odličnim obranama sačuvao svoju mrežu. Ipak, u 72. Nikić stvara šansu Zvonimiru Karloviću koji hladno pored vratara gostiju pogađa nebranjenu mrežu za vodstvo i pobjedu.

Za utakmicu je vezano nekoliko zanimljivosti: početak susreta kasnio je 25 minuta zbog čekanja na pomoćnog suca Daria Aščića, raspoloženi igrač iz Meštrice iskoristio je to vrijeme da se popne na obližnje stablo jabuke i dečkima ubere nekoliko zrelih plodova, a zgodna djelatnica iz obližnje cvjećarne u nekoliko navrata imala je ulogu skupljačice lopti.

1.ŽNL skupina Istok – 03. kolo

NK Ban Jelačić – NK Meštrica 2:1 (1:1)

Vukovina. Igralište Bana Jelačića. Gledatelja 40. Srijeda, 06.09.2017., 17:25 sati. Sudac: Zvonimir Landeka. Pomoćnici: Ivica Malkoč i Dario Aščić. Delegat: Zdenko Slopko (svi Velika Gorica). Strijelci: 0:1 – Okić (10), 1:1 – Šandor (45), 2:1 – Karlović (72).

BAN JELAČIĆ: Križanac, Kovačević, Zlodi, Šandor, Mikulin (cap.), Nikić, Šanović (od 65. Kakša, od 87. Ćosić), Hrkovac, Horvat, Panić (od 46. Kre. Šipušić), Markuz (od 46. Karlović). Trener: Mladen Arbanas.

MEŠTRICA: I. Mihalinčić (cap.), Katavić, Vuković, Terzić, G. Mihalinčić, Lulić, Kralj (od 27. Maljković, od 79. Ml. Mrvac), Šimunović, Kadoić, Okić (od 22. Cundeković), Matek. Trener: Zvonimir Franjković.