FOTO Rukometaši Gorice startali pobjedom u novu sezonu

Na startu prvenstvene sezone 2017./2018. rukometaši Gorice uknjižili su očekivano prve bodove, iako se suparnik nije predavao do kraja susreta. Domaći su okončali prvo poluvrijeme s prednošću od dva gola (15:13), koju su podigli na 19:15 (37’48”) i činilo se da bi to mogao biti prijelomni trenutak utakmice. Međutim, gosti su se velikom borbenošću iznova vraćali u meč te u nekoliko navrata smanjivali zaostatak na samo jedan pogodak. Tek kada je Gorica u finišu imala tri gola prednosti (28:25, 57’38”) bilo je izvjesno da bodovi ostaju doma.

Perfektnu utakmicu odigrao je Hrvoje Ceković, suparnička obrana nije našla lijek za glavobolju koju im je on donosio ulazima i poentiranjem s krila, a bio je i siguran realizator udaraca sa 7m (6/5), nakon što prva dva nisu realizirali Ivan Laljek odnosno Davor Čavar. Odlično je branio Tomislav Sladoljev, a Laljek je do sredine drugog poluvremena i kreirao i zabijao.
Trener Zameta nije po završetku utakmice imao lijepih riječi za sudački par, žalio se na neujednačeni kriterij, iako mu statistika (sedmerci), eventualno, samo djelomično daje za pravo.

Premijer liga – 01. kolo

HRK Gorica – RK Zamet 29:26 (15:13)

Velika Gorica. Dvorana srednjih škola. Gledatelja 150. Subota, 23.09.2017., 18 sati. Suci: Nikola Knežević i Dalibor Tunuković (oba iz Vrpolja) Delegat: Marijan Mraz (Trnovac Bartolovečki).

GORICA: Sladoljev (13+0 ), Lončar, Dijanić (cap.), Ceković 11(5), Marjanović 3, Laljek 7, Matić 2, Pušić, Nedić, Božiček, Vladušić 1, Čavar 4, Horvačić, Goršeta, Barišić 1, Bilić. Trener: Hrvoje Pekera.

ZAMET: Lučin (10+1), Sorić (3+2), Vučko 3, Žunić, Jeličić, Martinović 7, A. Katić, Kružić 1, Načinović 3, A. Dunato 2, I. Katić, Majić 3, D. Dunato, Starčević, Mrakovčić 1, Golik 6(2). Trener: Igor Marijanović.

Sedmerci: Gorica 8(5), Zamet 2(2). Isključenja: Gorica 8 minuta, Zamet 8 minuta.

Igrač utakmice: Hrvoje Ceković.