FOTO Prva jesenska pobjeda rukometašica Udarnika

Udarnik je zabilježio prvu pobjedu u novom prvenstvu nadigravši ekipu Senie u  utakmici koja je bila ravnopravna samo do rezultata 8:8, sve ostalo bilo je u znaku domaćih. Na kraju prvog poluvremena prednost od dva pogotka (15:13) u prvih pet minuta drugog poluvremena narasla je na 19:14 te kasnije na 22:16 i 24:18. Pri rezultatu 26:19 Senjanke se s pet uzastopnih pogodaka vraćaju u susret (26:24), kao i nešto kasnije (29:27). Udarnik uzvraća serijom 8:1 i odlazi na nedostižnih 37:28!

Sjajno je odigrala povratnica Andrea Antonić, 8 pogodaka iz igre, po četiri u svakom poluvremenu, lako se kretala, duža pauza nije na njoj ostavila vidljivijeg traga. Čini se da i Tena Krsnik lovi dobru formu, a vrlo dobro su u drugom poluvremenu odigrale Petra Mijatović i Andrijana Bilić.

1. HRL (ž) Zapad – 03. kolo

ŽOK Udarnik – ŽOK Senia (Senj) 38:30 (15:13)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 100. Subota, 14.10.2017., 15:30 sati. Sutkinje: Ena Dervišević i Kristina Majpruz (obje Zagreb). Nadzornica: Antonija Fištrović (Karlovac).

UDARNIK: Mihaela Lukinić, Dorotea Filipec, Tena Krsnik 5, Lorena Broz 2, Petra Mijatović 3, Maja Drača 4, Klara Nedić, Danijela Mihaljević 2, Andrijana  Bilić 4, Silvija Kramarić 1, Mia Kos, Josipa Nuić 6(3), Andrea Antonić 8, Sara  Treščec, Anita Zrinušić 3. Trener: Mario Turan.

SENIA: Tajana Legac, Sara Katalinić, Nika Cvjetičanin 1, Kika Vrkljan 6, Ena Konta 3, Tea Bradanović 9(4), Ivana Škrgatić 1, Martina Nekić 6, Ivana Zugan 1, Ivana Samardžić 3. Trenerica: Milica Dorić.

Sedmerci: Udarnik 3(3), Senia 5(4). Isključenja: Udarnik 6 minuta, Senia 4 minute.

Igračica utakmice: Andrea Antonić.