Gorica: Izgubljeni bodovi doslovno u posljednjoj sekundi

Nogometaši Gorice vodili su u derbiju kola II HNL u Dugopolju više od 80. minuta, da bi doslovno u posljednjoj sekundi domaćin izjednačio. Iznimno težak, mekan i blatnjav teren nije danas bio saveznik Gorici i još uvijek nije jasno zbog čega su domaći napravili doslovno kaljužu pred početak utakmice. Nije se moglo puno očekivati u takvom blatu pa je gotovo cijela utakmica išla u smjeru preskakanja. Gorica je nakon početne inicijative domaćih povezala konce, a već u 11. minuti gosti su poveli nakon centaršuta Sedlačeka koji je domaći Balić pospremio u vlastitu mrežu. Domaći su u prvom poluvremenu pokušavali iz daljine iznenaditi Kahlinu ali Gorica je imala više loptu u nogama i kontrolirala igru. U nastavku domaćin pritiska ali Gorica ponovno nakon desetak minuta povezuje redove i drži sve konce utakmice u svojim rukama. Najveću priliku domaći su stvorili u 71. minuti kada je na ubačenu loptu sa lijeve strane Ždinjak loše reagirao i sa nekoliko metara promašio okvir vrata.

Igrala se sudačka nadoknada od 3 minute, koju je sudac zbog dvije izmjene produžio za još jednu, a u 94. minuti Smoljo je u skoku u gužvi između nekoliko domaćih igrača igrao rukom na 25. metara od svog gola za slobodan udarac kojeg su domaći izvodili gotovo do 96. minute. Kahlina je izbacio loptu u korner, a glavni sudac je dozvolio izvođenje udarca iz kuta koji se pokazao kobnim za Goricu. Nakon centaršuta vratar domaćih Banić koji se priključio napadačima ostao je nepokriven na prvoj vratnici na nekih 6-7 metara od gola te proslijedio loptu na suprotnu stranu koja je prošla sve igrače do Radovanovića kojem nije bilo teško skrenuti je u mrežu. Odmah nakon što je pokazao centar Čuljak je odsvirao kraj utakmice ne dozvolivši da lopta krene s centra. Iako će svi iz redova Gorice izraziti veliko žaljenje za gubitkom bodova u doslovno posljednjoj sekundi utakmice, moramo priznati i činjenicu da bi prije utakmice svi bod objeručke prihvatili. Gorica je na vrućem i teškom gostovanju ostala neporažena, a to je najvažnije, a već iduće subote u domaćoj utakmici protiv Novigrada igrači Ivana Preleca imaju priliku vratiti nesretno izgubljene bodove.