FOTO Katastrofa Lomnice, incident i isključeni vratar

Utakmica između Gorice II i Lomnice odigrana je većim djelom u normalnim okvirima, ali se od početka dobivao dojam da su neki od aktera prizivali incidentnu situaciju. Događanja na terenu usmjerila su dva pogotka Gorice II u početnoj ispitivačkoj fazi susreta kada je oba puta kapetan domaćih Ladislav Roginić pogodio mrežu. Prvo je u skoku nogom skrenuo ubačaj s lijeve strane Domagoja Desputa u bliže rašlje, a onda je nezadrživi prodor Jurja Spudića i njegov centaršut okončao pogotkom u sredinu vrata. Lomnica je na taj brzopotezni ‘prepad’ momčadi domaćina odgovorila brzopoteznom izmjenom bekovskog para (13. i 16. minuta). U završnici prvog poluvremena Marko Muhar nije realizirao zicer iz neposredne blizine, ali jeste minutu kasnije Luka Povoljnjak efektno poentirao na izuzetnu asistenciju Luke Mandure.

Početkom drugog poluvremena Lomnica je prebacivanjem Matea Kljajića u napad, odnosno vraćanjem Igora Mostarlića u zadnju liniju pokušala nešto konkretnije napraviti u napadu. Učinak gostiju je izostao, a njihova preširoka obrana bila je prespora za brzance Tonija Španju odnosno Ivana Krpečanca, koji su svojim pogocima podigli prednost domaćih na 5:0. Kada je Andrija Budimir u 79. minuti u petercu pokupio Krpečanca i srušio na travu sudac je bez oklijevanja dosudio kazneni udarac.

Muhar je bio siguran realizator s 11m za 6:0, a pojedinci iz momčadi gostiju i dalje su vodili verbalnu raspravu sa sucem, najglasniji je bio Budimir kojem je sudac zbog psovki pokazao izravni crveni karton. Konačni rezultat postavio je svojim drugim pogotkom Španja svladavši Mostarlića, koji je s golmanskim dresom posljednjih deset minuta imao ulogu vratara.

Po završetku utakmice igrači obje momčadi su se pozdravili i prijateljski rastali, sudačka trojka je u pratnji predstavnika HNK Gorica II mirno napustila teren.

Jedinstvena županijska nogometna liga – 12. kolo

HNK Gorica II – NK Lomnica 7:0 (3:0)

Velika Gorica. Gradski stadion. Gledatelja 150. Nedjelja, 29.10.2017., 14 sati. Sudac: Ivan Blažević (Prigorje Brdovečko). Pomoćnici: Tin Debogović (Bjela Gorica) i Mario Lešković (Zaprešić). Delegat: Tomo Njegovec (Vrbovec). Strijelci: 1:0 – Roginić (4), 2:0 – Roginić (10), 3:0 – Povoljnjak (45), 4:0 – Španja (53), 5:0 – Krpečanec (57), 6:0 – Muhar (79-11m), 7:0 – Španja (85).

GORICA II: Veriga, Čurek, Desput, Milanović, Zenko, Rajić (od 53. Pavičić), Mandura (od 58. Krpečanec), Povoljnjak (od 51. Španja), Roginić (cap.) (od 60. Velić), Muhar, Spudić (od 70. Matić). Trener: Perica Vidak.

LOMNICA: Budimir, Puljić, Beg (od 13. Kos), Grgić, Arbanas, Kljajić (od 73. Jurešić), J. Ćurić (od 68. Štuban), Hrženjak, Trumbetaš (od 59. J. Grdenić), Dijanežević (od 16. M. Ćurić), Mostarlić. Trener: Krunoslav Češković.

Crveni karton: Andrija Budimir (80. izravni crveni zbog psovki upućenih glavnom sucu).

Igrač utakmice: Ladislav Roginić.