FOTO Četiri pogotka za podjelu bodova u Mičevcu

Klas i Gorica odigrali su jednu korektnu utakmicu, u prvom poluvremenu bogatu golovima, a u drugom dijelu čak siromašnu i zrelim prigodama. Mičevčani su rano poveli pogreškom zadnje linije suparnika tako što je Filip Bedeković sigurno realizirao situaciju ‘1 na 1’ kontra vratara Leona Išeka. Brzo je uzvratio Toni Španja efektnim pogotkom iz slobodnog udarca, a polovicom prvog dijela Goričani prelaze u vodstvo pogotkom kapetana Ladislava Roginića. Neposredno pred odlazak na odmor obrana gostiju ponovo griješi za kazneni udarac kojeg Luka Tadić pretvara u izjednačenje.

U drugom poluvremenu domaći su u 61. imali veliku šansu za novo vodstvo, ali je ovaj put vratar Išek u padu nogom obranio šut Bedekovića. Vratar domaćih Mateo Sušin istakao se nešto kasnije obranom dalekometnog udarca Krešimira Krizmanića, a Goričani su u 78. reklamirali kazneni udarac zbog rušenja Ivana Krpečanca. Podjela bodova je ipak najrealniji ishod i to su potvrdile izjave aktera iz obje momčadi.

Jedinstvena županijska nogometna liga – 13. kolo

NK Klas – HNK Gorica II 2:2 (2:2)

Igralište ŠRC Mičevec. Gledatelja 100. Subota, 04.11.2017., 14 sati. Sudac: Matija Pajvot (Vrbovec). Pomoćnici: Krunoslav Anić i Danijel Gašpar (oba Križ). Delegat: Miroslav Bugarinović (Križ). Strijelci: 1:0 – Bedeković (5), 1:1 – Španja (7), 1:2 – Roginić (22), 2:2 – L. Tadić (45).

KLAS: Sušin, Bubalo, Celčić, Kundih, Marinčević, J. Tadić (od 72. Lončarić), Obad, Bedeković (od 90. Vidović), L. Tadić, Zrnčić (od 77. Fišer), Mihalj). Trener: Igor Barukčić.

GORICA II: Išek, Čurek, Chae (od 46. Božić), Smolković, K. Krizmanić, Rajić, Mandura (od 80. Sudar), Povoljnjak (od 55. Krpečanec), Roginić, Španja, Spudić (od 65. Velić). Trener: Perica Vidak.