FOTO Dinamo Hidrel s(p)retnim pogotkom do tri boda

Utakmica između Dinamo Hidrela i Bune u prvom poluvremenu odvijala se uglavnom između dva šesnaesterca i bez većih prigoda za pogodak. Domaći su najbliže vodećem pogotku bili u 23. minuti kada je vratar Mihael Odrčić udarac s dvadesetak metara odbio da bi se gosti spasili izbacivanjem u korner. Dinamovci su izveli nekoliko udaraca iz kuta bez efekta, a Buna je propustila nešto više učiniti iz obećavajućih kontranapada. U 35. minuti naguravanje igrača i udaranje bez lopte na sredini igrališta sudac je kaznio samo jednim žutim kartonom, iako je ta situacija bila zrela i za poneko ‘crvenilo’.

Početkom drugog poluvremena momčad domaćina dolazi u vodstvo nakon dubinskog ubačaja Petra Godinića, nesporazum obrane gostiju koristi Dominik Mršić koji je laganim lobom pogodio prazna vrata. Miro Milanščak je u 64. minuti u naletu s ruba kaznenog prostora oštrim udarcem zamalo promašio vrata. Buna može žaliti za velikom šansom u 77. minuti kada je Mario Starčević uputio vrlo uporabljiv centaršut, a Ivan Dumbović u letu glavom poslao loptu iznad grede.

Pobjeda domaćina je posve zaslužena, minimalno vodstvo su boljom igrom sačuvali, u njihovim redovima bilo je više raspoloženih igrača (Godinić, Sabljak, Pudić, Milanščak), a kod gostiju najviše je pokazao kapetan Robert Huđber. Dinamo Hidrel s 23 boda je na 4. mjestu, a Buna je s 14 bodova ostala na 9. poziciji.

Prva županijska nogometna liga – skupina Istok, 13. kolo

NK Dinamo Hidrel – NK Buna 1:0 (0:0)

Novo Čiče. Igralište ŠRC Novo Čiče. Gledatelja 120. Nedjelja, 05.11.2017., 14 sati. Sudac: Ivan Antunović. Pomoćnici: Tihomir Bratković i Ivica Malkoč (svi Velika Gorica). Delegat: Ivan Haluga (Mičevec). Strijelac: 1:0 – Mršić (47).

DINAMO HIDREL: Bradić, Troha, Sabljak, Jambrešić (od 89. Kučan), Milanščak, Pudić, Balenović, Godinić, Mršić, Horvatić (od 46. N. Kuzmić), Vukadin (od 67. Blažević). Trener: Stiven Žitnik.

BUNA: Odrčić (od 54. F. Rak), Jelekovac (od 54. Škojc), Kostadin (od 65. Lučan), Jusić, Mrkonjić, M. Rak, Dumbović, Huđber, M. Kuzmić, I. Rak, Starčević. Trener: Miroslav Lukinić.