FOTO Petarda Hrvatske u mreži San Marina

Nakon punih jedanaest godina na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici opet je odigrana službena utakmica reprezentacija. U kvalifikacijama za ‘Europsko prvenstvo 2019’ snage su odmjerile U-21 reprezentacije Hrvatske i San Marina. Naši mladi reprezentativci opravdali su ulogu velikog favorita i očekivano visoko pobijedili.

U prvom poluvremenu na vrlo dobrom travnjaku (iako ga je kiša natapala skoro cijeli dan) gledatelji su vidjeli tipičnu igru na jedna vrata, ali vratar De Angelis je sjajno branio i sačuvao svoju mrežu sve do posljednje minute prvog dijela. Pogrešku obrane iskoristio je Marin Jakoliš i iskosa s desne strane pogodio bliži kut za 1:0.

Nakon 10 minuta u drugom poluvremenu De Angelis je napustio igru zbog ozljede, a ubrzo iza toga njegova zamjena Marconi je vadio loptu iz mreže upućenu od Petra Bočkaja plasiranim udarcem po travi s ruba kaznenog prostora. Uslijedili su pogoci Jakoliša u 70. i 80. minuti, a golijadu je zaključio Josip Brekalo u sudačkoj nadoknadi.

U hrvatskoj reprezentaciji nije bilo slabog mjesta, a posebno se istakao trostruki strijelac Jakoliš te Andrija Balić, Brekalo i Bočkaj.

Kvalifikacije U-21 za Europsko prvenstvo 2019

Hrvatska U-21 – San Marino U-21 5:0 (1:0)

Velika Gorica. Gradski stadion. Gledatelja 500. Srijeda, 08.11.2017., 14 sati. Sudac: Georgi Vadachkoria. Pomoćnici: Levan Varamishvili i Giorgi Elikashvili (svi iz Gruzije). UEFA delegat: Ivan Lekov (Bugarska). Strijelci: 1:0 – Jakoliš (45), 2:0 – Bočkaj (60), 3:0 – Jakoliš (70), 4:0 – Jakoliš (80), 5:0 – Brekalo (90+2).

HRVATSKA U-21: Posavec, Karačić, Sosa, Šunjić (cap.) (od78. Bašić), Ćaleta-Car, Brekalo, Ćorić (od 83. Ivanušec), Jakoliš, Bočkaj (od 73. Majer), Šimić, Balić. Izbornik: Nenad Gračan.

SAN MARINO U-21: De Angelis (od 56. Marconi), D’Addario, Grandoni, Battistini (od 86. Venerucci), Censoni (cap.), Casadei, Mularoni, Lunadei, Tamagnini (od 70. Gatti), Tomassini, Vultaggio. Izbornik: Fabrizio Constantini.

Kvalifikacije za EP U-21, Skupina 1:
1. Hrvatska 12 (4 utakmice), 2. Grčka 12 (4), 3. Bjelorusija 7 (5), 4. Moldavija 3 (5), 5. Češka 1 (2), 6. San Marino 0 (3).