FOTO Rukometašice Udarnika uvjerljivo poražene

Nakon poraza u Samoboru (21:30) Udarnik je izgubio i doma protiv Zameta II, u susretu u kojem je samo u uvodnoj fazi bio ravnopravan suparnik (5:3, 5:6). Riječanke su se brzo odvojile (6:10, 12’35”) i njihova prednost u prvom poluvremenu nije više bila niža od tri gola (15:18).

Početkom drugog poluvremena minus domaćih se povećavao (17:22, 20:27), a u 39. minuti zaostatak je bio najveći – 8 pogodaka (21:29). Tada je već bilo jasno da su bodovi izgubljeni, iako su Petra Mijatović i Mia Kos bile izuzetno raspoložene i efikasne. Jasno je, također, da će Udarnik u prvenstvu s ovakvom obranom vrlo teško osvajati bodove, jer ako na domaćem terenu primiš preko 40 pogodaka od vrlo mlade ekipe (polovica sastava Zameta II su igračice rođene 2002. i 2003.) to je siguran put ka uvjerljivom porazu.

Općenito, ako trener samostalno rotira igračice na parketu onda je valjda i odgovoran za te izmjene, ali malobrojna publika bi htjela i vidjeti rezultat tih promjena. Trenirati ‘strogoću’ i na terenu verbalno prozivati najiskusniju i klubu najvjerniju igračicu zbog eventualne pogreške u obrani je, najblaže rečeno, nepristojno. Srećom, za takve i slične prigode, postoji isprika.

Udarnik je trenutno na 9. mjestu (7 2 0 5 220:226 4), a u idućem kolu opet je domaćin u susretu protiv Siska, ekipe koja je plasirana na pretposljednjem 11. mjestu.

1. HRL (ž) Zapad – 07. kolo

ŽOK Udarnik – ŽOK Zamet II 34:41 (16:20)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 60. Subota, 11.11.2017., 16:30 sati. Suci: Kristijan Kovačević (Zaprešić) i Velimir Šoić (Samobor). Nadzornik: Hrvoje Stipanović (Zagreb).

UDARNIK: Mihaela Lukinić, Bernarda Krizmanić, Lorena Broz 2, Petra Mijatović 11(3), Maja Drača 1, Danijela Mihaljević 1, Andrijana Bilić 1, Mia Kos 8, Mara Rašić 3(1), Silvija Kramarić 2, Andrea Antonić 3, Sara  Treščec 1, Anita Zrinušić 1. Trener: Mario Turan.

ZAMET II: Nika Vukelić, Lucia Ivakić, Nayana Percic Bahtiri, Nika Pleše 1, Elena Mršić 9, Antonela Močibob 1, Renee Posavac 1, Katia Skokandić, Noel Nikolić 3, Sara Krizmanić 2, Lea Polić 5, Nika Bukvić 7(3), Adela Hodžić 3 (2), Ines Pifar 4, Irina Blažić 5. Trener: Edo Šmit.