FOTO Bez odluke u susretu Turopoljca i Meštrice

Utakmica između prvoplasiranog Turopoljca i Meštrice (14. mjesto) pokazala je da u susretima lokalnih rivala za ishod nije presudno mjesto na ljestvici, nego dnevna forma i želja za dokazivanjem. Tako je bilo i u ovom vrlo dobrom susretu u kojem se Meštrica postavila i predstavila kao posve ravnopravan suparnik vodećoj momčadi.

U prvom poluvremenu treba izdvojiti dvije bravure Ive Berkovića koji je u 17. minuti volejem uzdrmao gredu iznad Ivana Mihalinčića, a u 32. minuti u petercu(!) je ‘sombrerom’ prebacio stopera i gađao rašlje za refleksnu obranu Mihalinčića. Domaći su došli u vodstvo efektnim pogotkom Petra Milatovića koji je s 18 metara iz slobodnog udarca preko živog zida pogodio bliže rašlje.

Gosti su izjednačili u 53. nakon majstorije Filipa Mateka, koji je u šesnaestercu primirio ubačaj, okrenuo jednog suparnika i pogodio donji kut. Pet minuta kasnije na suprotnoj strani Ivan Šestok je u kutu kaznenog prostora isfintirao čuvara i špicom kopačke poslao loptu u suprotni kut za novo vodstvo domaće momčadi. Gosti se nisu predali nego su pojačali napad, a u 82. brzonogi Ivan Šimunović ne koristi zicer nego neometan prebacuje i vratara Maria Zagorca i prazna vrata. Meštrica ipak poravnava u 88. pogotkom Luke Prkačina koji je ubačaj iz prekida u skoku glavom pospremio u mrežu i tako svojoj momčadi donio vrijedan bod.

Prva županijska nogometna liga – skupina Istok, 14. kolo

NK Turopoljac – NK Meštrica 2:2 (1:0)

Kuče. Igralište ŠRC Kuče. Gledatelja 100. Nedjelja, 12.11.2017., 14 sati. Sudac: Ivan Jurakić (Dugo Selo). Pomoćnici: Vedran Barkić (Dugo Selo) i Fabijan Šekerija (Velika Gorica). Delegat: Stjepan Jagodić (Sveta Jana). Strijelci: 1:0 – Milatović (42), 1:1 – Matek (53), 2:1 – Šestok (58), 2:2 – Prkačin (88).

TUROPOLJAC: Zagorac, I. Berković (od 71. Janković), Cavrić (od 90. Rak), Šestok, Stuparić, Milatović, F. Hajduk, Fabijančić (cap.), Paradžik, Bušić, Guduraš. Trener: Željko Zagorac.

MEŠTRICA: I. Mihalinčić (cap.), Cundeković, Vuković, Terzić, G. Mihalinčić, Prkačin, Kadoić (od 69. Katavić), Šimunović, Caganić, Okić (od 75. Pavlek), Matek. Trener: Zvonimir Franjković.

Rezultati 14. kola (11./12.11.2017.): Turopoljac – Meštrica (Gornja Lomnica) 2:2, Dinamo Hidrel (Novo Čiče) – Brcko (Božjakovina) 2:0, Buna (Mala Buna) – Vatrogasac (Kobilić) 5:0, Mraclin – Zvekovac 3:0, Dubrava (Vrbovečka) – Ban Jelačić (Vukovina) 5:0, Sloga (Križ) – Mladost (Obrezina) 4:1, Sava (Sop Hruščica) – Lonja (Lonjica) 3:3, Kloštar (Kloštar Ivanić) – Oborovo 74 4:1.

Redoslijed: 1. Turopoljac 30 (13 9 3 1 40:16), 2. Sava 27 (13 8 3 2 36:13), 3. Sloga 27 (14 9 0 5 31:17), 4. Dinamo Hidrel 26 (13 8 2 3 24:12), 5. Kloštar 26 (14 8 2 4 26:24), 6. Brcko 21 (14 6 3 5 16:25), …