FOTO Pobjednički marš Lukavca u Mičevcu

Sjajno izbalansirani nogometni ansambl iz Lukavca odsvirao je na igralištu u Mičevcu jesenski pobjednički marš pod besprijekornim ravnanjem super dirigenta Maria Skorina. Dominaciju Lukavca Skorin je najavio već u 9. minuti kada je presjekao na dvadesetak metara netočno dodavanje obrane domaćih, ušetao se u šesnaesterac i vratara Matea Sušina ostavio ‘na suhom’ – 0:1. Skorin je u 18.minuti realizirao kazneni udarac načinjen na Bruni Augustiću za 0:2 i tako susret stavio u pobjednički okvir.

Nakon odmora stoper domaćih Antonio Kundih prekomandiran je u napad s namjerom da se visokim ubačajima ugroze vrata gostiju odnosno pokuša rezultat izjednačiti. Potez se pokazao pogubnim za Mičevčane, jer je obrana bez Kundiha šuplja kao najpropusnije sito. ‘Šaranje’ po šesnaestercu Klasa efektno je u 66. minuti završio Josip Mihanović – 0:3, a nekoliko minuta kasnije Paško Ivić pobjegao je sporovoznoj obrani i asistirao maestru Skorinu za 0:4. Skorin se u završnici prošetao od centra do peterca i kada se očekivala sigurna realizacija on je, kao da volontira u Caritasu, pogurnuo loptu do Augustića koji pogađa za – 0:5!

Zanimljiva je bila izmjena igrača kod Lukavca u 77.minuti kada je pričuvni vratar Stjepan Sučić zamijenio Antonia Hajduka i stao na vrata, a prvi vratar Nino Martin Luter ostao je u igri kao igrač u polju, s ulogom ‘igraj šta stigneš, samo bez igranja rukom’.

Lukavec idućeg vikenda u odgođenom susretu 6. kola dočekuje doma Laduč i ima veliku prigodu eventualnom pobjedom osvojiti jesenski naslov najbolje momčadi.

Jedinstvena županijska nogometna liga – 15. kolo

NK Klas – NK Lukavec 0:5 (0:2)

Igralište ŠRC Mičevec. Gledatelja 100. Subota, 18.11.2017., 14 sati. Sudac: Kristijan Kršak. Pomoćnici: Marko Vuković i Tihomir Kocek (svi Zelina). Delegat: Slavko Ivanec (Sveta Nedjelja). Strijelci: 0:1 – Skorin (9), 0:2 – Skorin (18-11m), 0:3 – Mihanović (66), 0:4 – Skorin (73), 0:5 – Augustić (87).

KLAS: Sušin, Butković, Bubalo, Celčić, Kundih, Marinčević, Obad, Bedeković, L. Tadić, Lončarić (od 71. Sviličić), Zrnčić. Trener: Igor Barukčić.

LUKAVEC: Luter, V. Borković, Janus, Mihanović, Skorin, Ivić (od 85. Moslavac), Maslač, A. Hajduk (od 77. Sučić), Augustić, I. Hladni, I. Huzjak. Trener: Siniša Mioković.