FOTO Mraclin pobijedio u Kobiliću

Susret Vatrogasca i Mraclina u prvom poluvremenu protekao je više u prosječnoj nego dobroj igri, koja je često prekidana zbog prekršaja. Šanse su bile deficitarna roba, najveću je imao Josip Grilec kada je neometan visoko prebacio vrata s 12-13 metara. Deset minuta kasnije zamijenjen je zbog ozljede.

Ulaskom Christiana Sambola u igru Vatrogasac je do polovice drugog poluvremena bio bolja momčad i u 62. minuti dolazi u vodstvo. Sambol je prošao po desnoj strani i iskosa plasirao loptu koja je u visokom luku prevarila vratara Dražića i završila u maloj mrežici. Gosti su uzvratili u 70. minuti preko Tomislava Jakovljevića čiji je oštar udarac iz povoljne situacije završio u domaćem bloku. Izjednačio je Mislav Starčević u 78. minuti fantastičnim pogotkom nakon prodora po desnoj strani, kada je u kutu šesnaesterca u mjestu okrenuo jednog suparnika i iz okreta silovito pogodio suprotne rašlje! Dvije minute kasnije Starčević uklizava na oštar ubačaj Roberta Petravića i ubacuje loptu u mrežu za vodstvo – 1:2!

Mraclin je nakon katastrofalnog starta (bod u 7 utakmica) u posljednjih 7 susreta nanizao 6 pobjeda i jedan neodlučen ishod te se s posljednjeg mjesta podigao na deveto (14 6 2 6 25:26 20)! Eventualnom pobjedom protiv Dubrave u odgođenoj utakmici 6. kola na domaćem terenu (25. studenog, 13:30 sati) Mraclinci bi jesen završili u gornjoj polovici prvenstvene ljestvice.

Prva županijska nogometna liga – skupina Istok, 15. kolo

NK Vatrogasac – NK Mraclin 1:2 (0:0)

Kobilić. Igralište Vatrogasca. Gledatelja 80. Nedjelja, 19.11.2017., 14 sati. Sudac: Marko Vuković. Pomoćnici: Krunoslav Cvetnić i Karlo Cvetko (svi Sv. Ivan Zelina). Delegat: Stjepan Petrac (Gornja Lomnica). Strijelci: 1:0 – Sambol (62), 1:1 – Starčević (78), 1:2 – Starčević (80).

VATROGASAC: Krvarić, Ivkić, Grabović (od 46. Sambol), Mihinica, Filep (od 85. Vukić), Muhić, Kontić (cap.), Novak, Lihtar, Grilec (od 40. Dilberović), Šošić (od 79. Sudar). Trener: Juro Gavran.

MRACLIN: Dražić (cap.), Čičak, Jurić, J. Dolibašić, J. Domitrović, J. Cvetnić (od 46. Petravić), A. Domitrović, Gjurašin, Onić, Starčević (od 89. Čevid), Jakovljević. Trener: Vlado Horvat.

Igrač utakmice: Mislav Starčević.