FOTO Ekonomisti najbolji u futsalu na gradskom natjecanju

Gradsko natjecanje Školskih sportskih društava (ŠSD) srednjih škola Grada Velike Gorice u futsalu za mladiće održano je jučer u dvorani Srednjih škola, a domaćin natjecanja bila je Srednja strukovna škola (Tonči Miočić, prof.). Natjecala su se četiri ŠSD-a: ŠSD Bumbar (Ekonomska škola Velika Gorica, voditeljica Nada Pelaić, prof.), ŠSD GVG (Gimnazija Velika Gorica, voditeljica Monika Kelava, prof.), ŠSD Velgor (Strukovna škola, voditelj Dragan Bulatović, prof.) i ŠSD Zrakoplovac (Zrakoplovna tehnička škola Rudolfa Perešina, voditelj Krešimir Lušić). Turnir je odigran po jednostrukom bod sustavu (6 međusobnih duela), a utakmice su igrane u trajanju 2×15 minuta. Sudio je Arnel Humić. Tri prvoplasirane momčadi nagrađene su odgovarajućim medaljama, a pobjednički sastav plasirao se na županijsko natjecanje.

Ekonomisti i strukovnjaci su, prema prognozama, važili kao favoriti, s laganom prednošću za ŠSD Bumbar. Na parketu je izgledalo nešto drugačije, jer su se dobrom igrom u borbu za prvo mjesto neočekivano mogli uključiti i zrakoplovci. U glavnoj utakmici, u kojoj se zapravo odlučivao konačni pobjednik, ŠSD Bumbar je protiv ŠSD Velgora bio u zaostatku (0:1), a pobjedonosni pogodak (2:1) postigli su 54 sekunde prije kraja.

Bumbar nije bio uvjerljiv ni protiv Zrakoplovca, bio je u minusu 5 minuta prije kraja (1:2), ali je Petar Čurek u dramatičnoj završnici u dvije minute zabio dva pogotka (3:2), a Krešimir Krizmanić je četvrtim pogotkom osigurao pobjedu i prvo mjesto za Bumbare. Treći pogodak zrakoplovaca bio je samo kozmetička korekcija rezultata.

Navijanje učenika bilo je za svaku pohvalu i to bi htjeli češće vidjeti na srednjoškolskim natjecanjima, a nogometni turnir je bio i jeste najkvalitetnije sportsko nadmetanje srednjoškolaca na gradskoj razini. ŠSD Bumbar je jučerašnjom pobjedom nastavio niz od tri uzastopna trijumfa na gradskim natjecanjima.

Gradsko natjecanje srednjih škola u futsalu za mladiće

Rezultati, redoslijed, sastav pobjednika

ŠŠD Zrakoplovac – ŠSD Velgor 4:7, ŠSD GVG – ŠSD Bumbar 2:4, ŠSD Velgor – ŠSD Bumbar 1:2, ŠŠD Zrakoplovac – ŠŠD GVG 2:1, ŠSD GVG – ŠSD Velgor 6:9, ŠSD Bumbar – ŠSD Zrakoplovac 4:3.

Redoslijed: 1. ŠSD Bumbar 9 (3 3 0 0 10:6), 2. ŠSD Velgor 6 (3 2 0 1 17:12), ŠSD Zrakoplovac 3 (3 1 0 2 9:12), 4. ŠSD GVG 0 (3 0 0 3 9:15).

ŠSD Bumbar: Josip Medved (v), David Buđak (v), Petar Čurek, Luka Povoljnjak, Krešimir Krizmanić, Toni Borovac, Leo Đuđić, David Golubić, Roko Braica i David Marković. Voditeljica: Nada Pelaić.