FOTO Azena ugodno iznenadila igrom i osvojenim bodom

Azena je protiv favorizirane ekipe iz Vukovara nadahnuto odigrala prva dva seta i to je bilo dovoljno za jedan bod. Prvi set je za pamćenje, jer su ga domaće igračice dobile nakon katastrofalnog zaostatka (0:5, 8:16). Serijom 9:0 (servirala je Valentina Radoš) Azena je došla u vodstvo (17:16), Vukovarke su nakon drugog time outa uzvratile (19:22), domaće se kao u transu vraćaju (24:22) i realiziraju treću set loptu za dobitak seta. Azenašice su odličnu igru ponovile i u drugom setu (8:3, 10:4, 17:10), u završnici (24:21) gošće poravnavaju (24:24), ali Goričanke koriste četvrtu set loptu za 2:0 vodstvo u setovima.

Igračice domaće ekipe dobro su izgledale i u slijedeća dva seta, ali razigrane Jelena Ćirić i Ivana Čolak bile su dovoljno moćne i efikasne da utakmicu odvedu u peti set. U odlučujućem setu Azena je imala vodstvo 4:3 i onda je stala, a Vukovar je serijom 9:1 (5:12) u svoju korist prelomio susret, koji je trajao puna dva sata.

Prva liga odbojkašica – 08. kolo

ŽOK Azena – ŽOK Enna Vukovar 2:3 (26:24, 26:24, 20:25, 21:25, 10:15)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 100. Nedjelja, 26.11.2017., 16 sati. Suci: Ksenija Jurković i Antonio Pavičić (oboje Sisak). Delegat: Vinko Dobrić (Zagreb).

AZENA: Žaklina Baković, Anamarija Knezović (L), Valentina Radoš, Tena Špoljarić, Maja Skorin, Doris Kliman, Diana Topčić, Petra Dodić (L), Tara Perović, Mila Lukić (cap.), Lucia Pokrajčić, Ana Visković. Trener: Nikola Jugo.

VUKOVAR: Angela Mujan, Maja Pejaković, Jelena Ćirić, Ivana Čolak, Ines Nikšić, Nora Sušac, Aleksandra Panić (cap.), Aleksandra Savić (L), Karolina Kovač, Marta Lukić, Barbara Kelava. Trenerica: Ivana Džamarija. Pomoćni trener: Saša Banovak.

Rezultati (25./26.11.2017.): Azena – Vukovar 2:3, Brda (Split) – Zadar 3:0, Kostrena – Drenova (Rijeka) 0:3, Đakovo – Rockwool (Rovinj) 3:1.

Redoslijed: 1. Brda 22 (8 8 0 24:6), 2. Vukovar 20 (8 7 1 21:6) 3. Drenova 18 (8 6 2 20:9), 4. Zadar 13 (8 4 4 15:13), 5. Đakovo 10 (8 3 5 12:16), 6. Azena 7 (8 2 6 13:20), 7. Kostrena 6 (8 2 6 7:20), 8. Rockwool 0 (8 0 8 2:24).