Odbojkašice Azene su nakon vrijedne pobjede u prošlom kolu u gostima kod Drenove (3:1) s nova tri boda u sinoćnjem susretu protiv Zadra stvorile realne preduvjete da u posljednje četiri utakmice prvog dijela prvenstva izbore plasman na 4. mjesto. Uz odličnu formu Azena ima i vrlo povoljan raspored, jer se u posljednja tri meča (nakon zimske pauze) sastaje protiv klubova (Kostrena, Đakovo, Rockwool) koji su slabije plasirani od nje.

Jučerašnja utakmica je pokazala da je trener Nikola Jugo u kratko vrijeme napravio dosta na kvaliteti igre u svim segmentima, a posebna značajka je da nije fokusiran samo na nominalno prvu postavu, nego prema stanju (rezultatskom) na parketu pravovremeno reagira i rotira. Azenašice su sinoć u trećem setu demonstrirale veliku dozu samopouzdanja kada je Zadar vodstvom (7:11, 11:15, 17:20, 20:22) prijetio da  utakmicu produži u četvrti set. Domaće su u nezadrživom naletu serijom 5:1 zaključile set za maksimalnu pobjedu.

Prva liga odbojkašica – 10. kolo

ŽOK Azena – OK Zadar 3:0 (25:16, 25:20, 25:23)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 60. Subota, 09.12.2017., 19 sati. Suci: Antonio Pavičić i Ksenija Jurković (oboje Sisak). Delegat: Vinko Dobrić (Zagreb).

AZENA: Dora Ivanković (L), Žaklina Baković, Anamarija Knezović, Valentina Radoš, Maja Skorin, Doris Kliman, Ema Ivanković, Petra Dodić (L), Tara Perović, Mila Lukić (cap.), Lucia Pokrajčić, Ana Visković. Trener: Nikola Jugo.

ZADAR: Ana Sunara, Kristina Golem, Vana Mrduljaš, Josipa Marković, Lucija Pavin (cap.), Iva Doljanin, Antonia Andrijašić, Ivona Peša, Mia Erlić, Franka Volpi Kobal (L), Lucija Tončić. Trener: Robert Kresoja. Pomoćni trener: Domeniko Kresoja.

Rezultati (09.12.2017.): Azena – Zadar 3:0, Kostrena – Brda (Split) 0:3, Đakovo – Enna Vukovar 2:3, Rockwool (Rovinj) – Drenova (Rijeka) 0:3.

Redoslijed: 1. Brda 28 (10 10 0 30:7), 2. Vukovar 25 (10 9 1 27:8) 3. Drenova 21 (10 7 3 24:12), 4. Zadar 16 (10 5 5 18:16), 5. Azena 13 (10 4 6 19:21), 6. Đakovo 11 (10 3 7 15:22), 7. Kostrena 6 (10 2 8 7:26), 8. Rockwool 0 (10 0 10 2:30).