FOTO Olimpik najbolji na 2. memorijalu Dede Azenića

Hrvatski odbojkaški klub Gorica sjajno je organizirao 2. memorijal Antuna Azenića Dede odigran jučer u Gradskoj sportskoj dvorani. Na turniru su igrale mlađe kadetkinje (godište 2003. i mlađe) iz 8 klubova: OK Olimpik, OK Dinamo, OK Foresta, HAOK Mladost (svi Zagreb), ŽOK Vrbovec, OK Dugo Selo, OK Velika Gorica i HOK Gorica. Ekipe su u dvije skupine odigrale jednostruki bod sustav (svaka sa svakom) na dva dobivena seta. Nakon toga su igrani polufinalni susreti te utakmica za 3. mjesto i finale.

Olimpik je uvjerljivim pobjedama suvereni pobjednik memorijala te je tako obranio prošlogodišnji naslov, a njegova igračica Dora Kožinec je izabrana za najbolju igračicu. U polufinalu Dinamo je nakon izgubljenog prvog seta napravio potpuni obrat protiv Foreste, koja je nakon vodstva 13:7 u drugom setu naprosto stala i bez ozbiljnijeg otpora izgubila utakmicu. Foresta je ipak za 3. mjesto glatko pobijedila Mladost.

Sve ekipe nagrađene su spomen medaljama, a tri prvoplasirane su dobile i pehare. Najboljoj igračici turnira osim pehara uručen je i prigodni dar organizatora. Nagrade su najboljim ekipama uručivali uglednici iz Hrvatskog odbojkaškog saveza i Grada Velike Gorice.

1. memorijalni turnir ”Antun Azenić -Deda”

Skupina A  1. Foresta 9 (3 3 0 6:0), 2. Mladost 6 (3 2 1 4:2), 3. Gorica 3 (3 1 2 2:4), 4. Dugo Selo 0 (3 0 3 0:6).

Skupina B  1. Olimpik 9 (3 3 0 6:0), 2. Dinamo 6 (3 2 1 4:2), 3. Vrbovec 3 (3 1 2 2:4), 4. Velika Gorica 0 ( 3 0 3 0:6).

Polufinale  Olimpik – Mladost 2:0 (25:13, 25:12); Foresta – Dinamo 1:2 (25:21, 19:25, 6:15).

Za 3. mjesto  Foresta – Mladost 2:0 (25:17, 25:15).

Finale  Olimpik – Dinamo 2:0 (25:18, 25:18).

MVP turnira: Dora Kožinec (Olimpik).